Mattergy – Friends With Benefits

Mattergy – Friends With Benefits

29.11.2022

Mūzika: Aigars Aress Māls

Teksts: Tobias Illingworth

Grupas sastāvs:

Tobias Illingworth – vokāls,

Aigars Māls – ģitāra,

Ivars Kalniņš – ģitāra,

Ilvars Vītoliņš – basģitāra

Andris Buiķis – bungas.

Esam profesionālu mūziķu apvienība, kas sevi piesaka progressive metal/rock žanrā.

Katrs esam spēlējuši un piedalījušies dažādu žanru un sastāvu projektos, taču šādā sastāvā kopā spēlējam jau pāris gadus.

Apvienības pirmsākumi ir meklējami 2015. gadā, to dibinot diviem ģitāristiem – Aigaram Aresam Mālam, kurš pieredzi uzkrājis grupā “Enhet”, un Ivaram Kalniņam, kurš darbojies tādos sastāvos kā “Bruit Monkey” un “The Mascaron”. Sākot darbu pie “Mattergy” muzikālā materiāla, grupai pievienojās Latvijas džeza skatuvē pazīstamais bundzinieks Andris Buiķis, basģitārists Ilvars Vītoliņš, kā arī Tobiass Sarra – Lielbritānijas avangarda un folkmūzikas vokālists, kurš savā karjerā galvenokārt darbojies kā solo mākslinieks.

Grupas nosaukums “Mattergy” ir sinonīms sinerģijas fenomenam,” skaidro grupas ģitārists Aigars Aress Māls. “Tas ir saliktenis no vārdiem “matter” un “energy” – vēlamies parādīt matērijas un enerģijas savstarpējo neatdalāmību un mūžīgo mijiedarbību no viena stāvokļa otrā,” grupas nosaukuma izcelsmi.

Friends With Benefits ir īpašs veltījums vīrieša un sievietes sadarbības un mijiedarbības veidiem. Kā mēs protam viens otru saredzēt un novērtēt, ko mēs iegūstam, vai kāds ir pienesums no mūsu izvēlātajām interakcijām.

Dziesmas straujums, tempa un taktsmēra maiņas ir viens no dziesmas struktūru formējošajiem noteikumiem, reizē mazliet asprātīgā veidā, muzikālā līmenī caurstrāvojot šo vīrišķo un sievišķo, iņ-jaņ, balts un melns enerģiju mijiedarbību, saspringumu un atrisinājumu. Citējot grupas vokālista Tobiasa teikto: “Šī dziesma ir par Kundalini enerģijām, ko mēs viens no otra iegūstam, ko spējam dot citiem.”