Mēnessputni – Tuvība

Mēnessputni – Tuvība

05.09.2017

Teksta autors: Reinis Ārgals
Mūzika: Reinis Ārgals / Reinis Ratnieks

Reinis Ārgals (vokāls, bass)
Reinis Ratnieks (pavadošais vokāls, ģitāra)
Andris Šņoriņš (sitamie instrumenti)
Grupa “Mēnessputni” dibināta 2014.gadā. Grupa lielākoties koncentrējas uz smago roku, taču arvien vairāk jaunradē arī var dzirdēt tādus novirzienus kā postroks, alternatīvais roks, blūzs.
Grupas izveide diezgan klasiska – divi draugi, šajā gadījumā Reinis Ārgals (bass/vokāls) un Reinis Ratnieks (ritma ģitāra/pavadošais vokāls), izdomāja izveidot grupu. Idejas, kādu mūziku spēlēt, bija dažādas. It kā abu draugu tuvākais mūzikas žanrs bija smagais roks, doma vienam bija veidot uz postroku balstītu grupu, otrs gribēja ko blūzīgu. Beigās tika izlemts neturēties vienā rāmī, bet gan muzikālajā daiļradē pieskarties dažādiem mūzikas žanriem. Tajā pašā 2014.gadā grupai pievienojās bundzinieks vārdā Armands Vaškevičs un tā arī grupa sāka savu darbību.
Pirmais koncerts tika aizvadīts klasiski – klubā Depo, “Divdesmit minūtes slavas” ietvaros. Šādā sastāvā grupa pastāvēja līdz 2016.gada nogalei, kad grupai pievienojās jaunais bundzinieks Andris Šņoriņš. Kopš tā laika sastāvs ir nemainīgs: Reinis Ārgals pie basģitāras un vokāla, Reinis Ratnieks kā ritma ģitāra un pavadošais vokāls un Andris Šņoriņš pie sitamajiem instrumentiem. 2017. gadā aktīvāks darbs ir sākts pie studijas ierakstiem. Pirmais no tiem – skaņdarbs “Eiforija” un tikko svaigi ierakstītais skaņdarbs “Tuvība,” kas arī ir iesūtīta “Priekšnams” raidījumam.

Dziesma „Tuvība” ir stāsts par pirmajām reizēm, par kautrības un baiļu pārvarēšanu starp diviem mīlētājiem. Par slēpto jūtu izpaušanu vienam pret otru. Īsāk sakot – par mīlestību.