MetemPsychosis – Pēdējie svētki

MetemPsychosis – Pēdējie svētki

17.01.2023

MetemPsychosis – Pēdējie svētki

Projekts “MetemPsychosis” kā ideja dzīvojis jau daudzus gadus, pat vēl pirms tā pašreizējie dalībnieki pirmoreiz satikās. “MetemPsychosis” rotaļājas ar visiem zināmo vārda otro daļu, apzināti rosinot zināmu ironiju vai varbūt vienkārši smaidu, taču vārds savā patiesajā būtībā nozīmē pāriemiesošanos – domājot ne jau oriģinālajā izpratnē ietverto gara ceļojumu pēc nāves, bet iejušanos, kas nepieciešama jebkuram, interpretējot skaņdarbu. Formāts “projekts” izvēlēts, lai neveidotu kādas nevajadzīgas saistības – projektā piedalās, kas, kad un kā var, atšķirībā no grupas ar stingru sastāvu. Projekts izveidoja sev mājvietu un sāka darboties 2019. gada sākumā.
Diemžēl, kad beidzot bija izveidots pamata repertuārs, pie kura ķerties, iestājās visiem zināmā ķibele ar liegumiem pulcēties, darboties, uzstāties un visu pārējo. Līdz ar to arī plānotais debijas albums ir nevis pieejams dažādās straumēšanas platformās (un CD-R formātā gribētājiem), bet gan arvien tapšanas stadijā.

Līdz video klipam 2020. gadā tika tikai viena dziesma – “Pēdējie svētki” ar Pūces papildināto Veronikas Strēlertes dzejoli pamatā. Dziesma ir sena – tās pirmais ieraksts tapa laikos, kad LR 1 studija maksāja 17 latu stundā. Dzeja gan attiecas uz vēl senāku pagātni – Otrā pasaules kara laiku. Savādi, kā šie vārdi piepeši atkal kļuvuši aktuāli. Pašreizējās dziesmas versijas pirmo variantu MetemPsychosis paguva ierakstīt pēdējās stundās pirms lielās mājsēdes izsludināšanas, tāpēc pašlaik klausāmais ir attīstījies vēl mazliet tālāk.  Piedalās: Dace Vigule – vokāls un idejas, Tirkīzzila Laumiņa – tēls, vokāls un ģitāra, Frants Annunaks – balss un personība.