Monta Cine – Ziemotas Plaukstas

Monta Cine – Ziemotas Plaukstas

04.04.2023

Vārdi un mūzika – Monta Cine.
Dziesmas ‘’mākslinieciskais noformējums’’ – Evelīna Lielaisramane.

Es, Monta Cine, esmu 17 gadus jauna un rakstu mūziku jau kopš 12 gadu vecuma, iedvesmojoties no Ventspils Mūzikas skolas audzēkņiem. Pašlaik studēju Ventspils Mūzikas vidusskolā džeza vokālu, brīvajā laikā rakstu vārdus un eksperimentēju ar dziesmu ierakstīšanu.

Dziesmas krājas manā arhīvā un reizēm tiek izpildītas publiskos pasākumos. Mūzikā mani iedvesmo tādas personības kā Radiohead, J.Cole, Eloise, Yebba u.c.. Mežos, jūras kāpās un savā istabā mēdzu lasīt un iedvesmoties no I. Ziedoņa un A. Čaka dzejas. Mīlu pīt savas domas par notikušo un vēl nenotikušo pavasara krāsās un smaržās! Pašlaik strādāju pie mini-albuma izveides, taču kamēr tas vēl tikai top, gribu klausītājam JAU ļaut sajust, kā atplauksts svelmains marta rīts un sajusties kā zīdā tīts.

Viegls poētiskums pārklāts ar idilles traipu – šķiet, bieži sastopamais manos darbos.

2021. gada vasarā publicēju savu pirmo oriģinālkompozīciju ‘’U La Lā’’ – muzikāli interesanto un daudzveidīgo dziesmu, kas tapa vēsā vasaras naktī pie jūras, domājot par ‘’ik-vasarīgi bezbēdnīgo romantiku’’. Dziesmas vārdi, tās melodija ļauj klausītājam jebkurā mirklī iztēloties vasaras nakti, sajust tās smaržas un skaņas, neaizmirstot iztēlē iepīt sirdsmīļi siltu romantiku.

Šogad, kupeņpilnās domās, skaujot uz pirkstiem saskaitāmas pārdomas, ir nobiris mans pirmais sniegpārslu apveltītais domu grauds.
Kad tuvinieks iet cauri tam, ko pati neesmu piedzīvojusi – nezinu, kā atbalstīt – ko teikt? Vai vispār kaut ko teikt (ja nu pasaku ko nepareizi)? Gribas būt blakus, bet vai tas nebūs par maz? Varbūt par daudz?
Šķietami paliek silti, kad kādam ‘’paliek auksti’’…sāk plaukt balti ziedi. Un, re, pāri ledainajam un netīkajam, tomēr paspīd kas silts, kupls un balts! Tā notika, notiek, notiks atkal un atkal.