Mother – Calling Of The Sea

Mother – Calling Of The Sea

05.10.2021


Mūzikas un teksta autors – Rihards Adovičs (grupas dibinātājs un ģitārists)

Grupa dibināta 2017. gadā Rīgā, apvienojoties dažiem no grupas “Medieval Child” mūziķiem un turpina progresīvā roka tradīciju šajā gadsimtā. “Mother” mākslinieku sastāvā ir Rihards Adovičs (ģitāra), Andris Jeziks (basģitāra), Endijs Ozoliņš (sitamie instrumenti), Akims Baranovskis (saksofons), Evelīna Kalniņa (vokāls), Madara Gaile (vokāls) un Elizabete Milta (vokāls).
2020. gada septembrī grupa “Mother” izdevusi pirmo studijas albumu “New Atlantis”. Albums “New Atlantis” ir stāsts par civilizācijām, to izcelsmi un bojāeju.

Jaunajā ierakstā ”Mother” atsaucas uz britu apgaismības filozofa Sera Frānsisa Bēkona idejām. Tās ir pārdomas globālas kataklizmas priekšvakarā. Te savijušās okultās mācības ar zinātnisko metodi, Bēkons ar Terencu Makennu, Platons ar Edvardu Liedskalniņu un reformācija ar postmodernisma vērtību bufeti.
Muzikāli albumā satiekas blūzs ar īru jūrnieku dziesmām, kas izpildītas 70. gadu progresīvā roka manierē. Grupa “Mother” uzbur šķietamu brīvību stingru žanra klasikas kanonu ietvarā.

Grupa koncertējusi tādās vietās kā “Tu jau zini kur”, “Tallinas Pagalams”, “M50”, “Dad cafe”, “Ļeņingrad”, “Gauja”, “Melno cepurīšu balerija”, “Tims Mints”, LMA Karnevāls (2018., 2020.), Kuldīgas pilsētas svētki (2018.), u.c.