Olesya – One, Two

Olesya – One, Two

09.05.2017

Mūzika un teksts – Oļesja Kurakina (Olesya)
Aranžējums, miks, ģitāra, basģitāra – Stanislav Scherbak
Flauta – Vita Zemture
Vokāls, back-vokāls, taustiņi – Oļesja Kurakina

Piedāvāju “Priekšnama” klausītāju uzmanībai savo otro oriģināliesējumu “One, Two” (“Catch me! – I’m Falling”). Tā ļoti atšķiras no mana veltījuma savam dēlam  “To my Child”, kura atrada atsauksmes raidījuma klausītāju sirdīs un pateicoties tam noturējās topā 18 nedēļas. Tas iedvesmoja mani kā autori un deva cerības, ka mana mūzika – manas dvēseles valoda – ir saprotama arī citiem.

“One, Two” tapa ļoti spontāni – aptuveni pirms gada. Improvizējot ierakstīju uz diktofona akordus un iedevu noklausīties savam aranžētājam, kurš izteicās, ka no tā var sanākt kaut kas visai interesants – vērts piestrādāt. Tā nākamajās dažās dienās tapa dziesmas forma, savukārt vārdus sarakstīju 10 minūšu laikā tramvajā (ceļā uz darbu).

Dziesmu rakstījām vasarā. Tā ir publicēta arī youtube. Ļoti ilgi diskutējām par aranžējumu, jo šis ir gadījums, kad dziesma var skanēt ļoti dažādos variantos. Tika ņemts vērā mans romantisks tēls un dziesmas vārdu nozīme – no vienas puses, tas ir skumjš nesadalītās mīlestības stāsts, kas no otras puses ironiski apspēlēts, lietojot angļu valodas darbības vārdu “to fall” (krist), kas šai gadījumā nozīmē gan “iemīlēties” (iekrist), gan nokrist. Stāsts ir no personīgās pieredzes – protams, ne burtiskā nozīmē (nebiju nokritusi un sasitusies tiešā veidā :) ), bet emocionāli šādas sajūtas tika piedzīvotas. Domājams, ka līdzīgas sajūtas reizi dzīvē esam piedzīvojuši katrs no mums, līdz ar to ceru, ka arī šī dziesma atradīs vietu klausītāju sirdīs…:)