Olesya – To My Child

Olesya – To My Child

14.06.2016

Mūzika un teksts Oļesja Kurakina

Mans ceļs līdz savu skaņdarbu radīšanai bija diezgan garš, ar pārtraukumiem. Iemīlējos mūzikā, kad 14-15 gadu vecumā paziņas atdeva savas klavieres, kuras sāku spēlēt pēc dzirdes, improvizējot, komponējot dažādas melodijas (tikai toreiz nemācēju pierakstīt notis). Dziedāt sāku skolas ansamblī Tukumā. Kad studēju Latvijas Universitātē, paralēli mācījos apmēram 2 gadus vokālajā studijā pie Andra Daņiļenko akadēmisko vokālu. Īpaši ietekmējos no pasaules dīvām – Celine Dion, Sarah Brightman, Whitney Houston u.c. Patīk ļoti dažāda mūzika, t.sk. arī rok mūzika, īpaši kā tā savienojas ar klasisko sieviešu vokālu (piem., grupa Within Temptation, Nightwish, Evanescence).Tad diemžēl notika garš (aptuveni 10 gadi) pārtraukums mūzikā. Šobrīd strādāju Finanšu ministrijā. Varētu teikt, ka viss ir dzīvē izdevies, bet kaut kā visu laiku pietrūka… Tāpēc pirms 1,5 gada atsāku dziedāt (pop, džezs, gospel u.c. žanri) pie vokālā pedagoga, komponista Ilmāra Šterna un pirms gada arī sāku sacerēt savas oriģināldziesmas (angļu, latviešu un krievu valodās) – pārsvarā, protams, par mīlestību, par attiecībām, iekšējām sajūtām par dzīvi, pasaules notikumiem. Komponējot necenšos sevi ļoti ierobežot ar pieņemtajiem standartiem, bet ļaujos fantāzijai un eksperimentēju ar žanriem, stilu.

Dziesma „To my Child”  radās ierastajā ceļā – apsēdos pie sintezātora un sāku improvizēt, blakus spēlējās mans dēliņs, kurš mani iedvesmoja – viņam arī veltīta šī visai pozitīva un rotaļīga dziesma.
Aranžējumu palīdzēja uztaisīt mūziķis-aranžētājs Staņislavs Ščerbaks, kurš arī uzspēlēja ģitāru. Ierakstā piedalījās arī čelliste Māra Lagzdiņa.