Once Upon – Trīs Dzīves

Once Upon – Trīs Dzīves

30.06.2020

Mūzikas autori – grupa Once Upon,
Tekstu autors – Artūrs Ročāns.

Alternatīvā/modernā metāla grupa ONCE UPON tika dibināta 2012. gada rudenī un kopš tā laika ir pieredzējusi gan kāpumus, gan radošā klusuma un pārorganizēšanās periodus, kas veidojuši un attīstījuši to grupas skanējumu, kāds tas ir tagad.
Grupas sastāvā ir Artūrs Ročāns (Vokāls), Edgars Meijers (Ģitāra), Vladimirs Vojevodins (Bungas), Germans Čirksta (Ģitāra) un Mihails Ļevjakovs (Basģitāra).

Mūzikai, ko rada ONCE UPON, ir diezgan grūti definēt žanru, jo katram grupas dalībniekam ieliekot daļu sevis, veidojas kas unikāls, oriģināls. Tāpat nav īpaši dzirdamas izteiktas līdzības ar citiem māksliniekiem, kā tas dažkārt novērojams citu apvienību daiļradē, var tikai mēģināt nojaust kādus iedvesmas avotus. Ātri un agresīvi ritmi mijoties ar dvēseli plosošām melodijām, kam piemīt post rokam raksturīgās, teju mistiskās atmosfēras pieskaņa; un spēcīgs, izteikti enerģisks – reizēm pat šķietami vājprātīgs vokāls ir tas, kas veido grupas īpašo skanējumu.

ONCE UPON ir kāpuši uz vienas skatuves kopā ar tādām ārzemju grupām kā Unearth (USA), Underwell (Itālija), Snovonne (SK, USA, FIN), Amendfoil (FIN), Of Roofs, Genes and Stolen Meanings (EST), Eye Sea Eye (EST), The Last Shot of War (BE), kā arī, protams, ar vairākām vietējām grupām, piemēram, Legacy ID, Sever, Mayla, Mindesign, Omerta, Indygo, u.c.

2014. gada aprīlī ONCE UPON piedalījās konkursa Metal 2 the Masses Latvijas atlasē un pēc žūrijas un fanu lēmuma tika izvēlēta tā paša gada augustā pārstāvēt Latviju lielākajā Lielbritānijas smagā metāla festivālā Bloodstock 2014.
Grupas ONCE UPON 2016. gadā publicētā dziesma “A Letter to My Agony” tika nominēta 15. The Independent Music Awards kategorijā “Labākais Metal/Hardcore singls 2016”, tādējādi tiekot atzīta par vienu no 2016. gada ievērojamāko neatkarīgās mūzikas ierakstu.
2017. gada pavasarī grupa izdeva savu 5 dziesmu debijas EP ar nosaukumu “Morningstar”.
2017. gada pavasarī ONCE UPON uzvarēja Latvijas “W:O:A Metal Battle 2017″atlasē, gūstot iespēju pārstāvēt valsti lielākajā Eiropas metāla festivālā “Wacken Open Air”, Vācijā.
2017. gadā publicētā dziesma “Morningstar” arī tika nominēta The Independent Music Awards kategorijā “Labākais Metal/Hardcore singls 2017”.

E-pasts : onceupon.lv@gmail.com
Tel.nr. : +371 22333349 (Edgars)
Mājaslapa: https://onceuponofficial.com