Orbital Fuddle – Seven Wonders

Orbital Fuddle – Seven Wonders

26.01.2021

Mūzikas un vārdu autors – Ģirts Kalniņš.

Orbital Fuddle.
Muzikālas vibrācijas, kas rada vieglu kosmisku skurbumu.
Brāļi Ģirts un Mārtiņš līdz šim savu karjeru attīstījuši uzņēmējdarbības jomā, izveidojot veiksmīgus start-up uzņēmumus izglītības un finanšu sektoros un pat ķerot veiksmi Silīcija ielejā. Konsultēti valdības vīri un savs laiks veltīts arī profesionālajam sportam. Jāatzīst, ka ar mūziku hobija līmenī brāļi nodarbojušies jau kopš bērnības, bet laiks izdarīt mūzikā vairāk – vienmēr nedaudz pietrūka. Būtiski palēninoties darbu ritmam līdz ar pirmā Covid-19 krīzes posma iestāšanos, Ģirts beidzot nolēma savu laiku veltīt mūzikai.

Mārtiņš pieslēdzās nedaudz vēlāk, kā rezultātā radās pirmās dziesmas par šībrīža izaicinājumiem, pārdomām par laiku, kurā dzīvojam un izmaiņām domāšanā. 2020. gada oktobrī tika sākti studijas ieraksti un to jau var uzskatīt par sākumu grupai “Orbital Fuddle” – Ģirts un Mārtiņš Kalniņi, Kārlis Auzāns, Toms Poišs, Rūdolfs Dankfelds.

Kas ir Fuddle?! Tiešais tulkojums ir reibums, skurbums jeb skurbulis. Kāpēc Orbitāls Skurbulis? Tieši tā grupa uztver laiku, kurā dziesmas radušās un turpina rasties. Šis ir laiks, kad Pasaule piedzīvo vispārēju reibumu, kam pretī jāliek kaut kas gaisīgs un relaksējošs.

Par dziesmu “Seven Wonders”

Ideja par dziesmu radās pavasarī, brīdī, kad Latvijā pandēmijas dēļ pirmo reizi tika izsludināta ārkārtējā situācija. Tobrīd vairāk laika pavadīju pie datora un iegrimu interneta plašumos, lasot par lietām, kas iepriekš man bija paslīdējušas garām, kā, iespējams, mazsvarīgas. Savos digitālajos klejojumos es nejauši atradu grāmatu ar nosaukumu “Examining the Seven C’s of Our Life”, kuras autors John Elzinga ir ļoti interesanti ietērpis savu vīziju par 7 lietām jeb 7C’s – Clarity, Confirmation, Confidence, Congruence, Cause, Commitment, Courage (latviski – skaidrība, apliecinājums, pārliecība, saskaņa, cēlonis, apņemšanās, drosme). Pēc viņa domām, tās visas palīdz mums sevi realizēt dzīvē.

Grāmatas 7 lietu koncepts mani uzrunāja ne tikai saturiski, bet arī ideoloģiski un fonētiski, jo tas, manuprāt, gāja roku rokā ar senatnes “7 Seas” konceptu, idiomu “Sail the 7 seas” jeb visas pasaules ūdeņu apgūšanu. Šīs līdzības mani pamudināja aizdomāties, ka ne tikai visi pasaules ūdeņi vēsturiski vienmēr ir bijuši saistīti, bet arī mūsdienu pasaule šobrīd ir kļuvusi tik ļoti saistīta, ka globāli mēs esam kļuvuši ļoti atkarīgi viens no otra. To ir spilgti pierādījusi arī pandēmijas radītā krīze. Manuprāt, jauno pasaules konceptu ir svarīgi apzināties, saprast un pieņemt, jo atgriezties pagātnē nav racionāli.

Tāpēc arī dziesmas nosaukums ir “Seven Wonders” (latviešu valodā – “Septiņi brīnumi”). Lai gan dziesmas nosaukumā ir ietverta atsauce uz 7 pasaules brīnumiem senatnē, pašā dziesmā ir runa par katra cilvēka personīgajiem, individuālajiem 7 Brīnumiem, kas katram ir jāapzinās un, iespējams, lai arī negribīgi (tāpēc dziesmā ir vārdi: “…seven Seas are raging….all my Wonders rearranging”), tomēr jāpārskata jauno notikumu un šī gada pieredzes gaismā.