Roberts Dinters – Mūsu bēres

Roberts Dinters – Mūsu bēres

01.02.2022

Roberts Dinters līdz šim kā ģitārists un producents vairāk ir pazīstams Latvijas rokmūzikas kontekstā. Pagājušā gada sākumā viņš izdeva savu pirmo soloalbumu “Recycling”, kas vairāk atklāja arī viņa skaņu meklētāja šķautni un mīlestību uz eksperimentālo un elektronisko mūziku. Tagad viņš ir izlaidis savu pirmo popdziesmu, kuru arī pilnībā izpilda pats.
Roberts Dinters stāsta par dziesmas tapšanu un kāpēc izdošana tieši šobrīd likās tik ļoti aktuāla: “Dziesma manā galvā maisījās jau sen, bet īsti nebiju pārliecināts par to, ka to vajadzētu izdot, bet pēdējo gadu notikumi un pandēmija šai dziesmai piešķīra pavisam citu kontekstu un dziļumu, un ir tāda sajūta, ka cilvēki varētu tajā atrast stāstu arī sev.”
Dziesmas ideja un sajūta ir vajadzība runāt par garīgo veselību un depresiju, mēģināt ilustrēt depresijas daudzās sejas, kas padara to tik grūti diagnosticējamu ar līdzcilvēku acīm. Ārēji var izskatīties, ka cilvēks ir absolūti apmierināts, nodrošināts un harmonijā ar sevi, taču tas var vispār neliecināt par cilvēka emocionālo pasauli. “Pašam šī dziesma galvā ieskanējās ļoti tumšā laikā kā emociju kopums, ko tikai vēlāk sāku analizēt”, atzīst mūziķis. “Par garīgo veselību runāt nav viegli. Iespējams tieši tāpēc dziesma vairākus gadus ir bijusi tikai manā galvā. Pēdējos gados arvien vairāk tiek runāts par garīgo veselību, kas arī man deva pārliecību, ka ir laiks dziesmu ierakstīt un izdot”, stāsta mūziķis.

Darba aprakstā bija teikts: “Depresija – tās ārējās un iekšējās izpausmes, normāla uzvedība un smaidīšana. Apspiestas asaras un (paš)izdegšanas slēpšana. Nespēja koncentrēties un pabeigt lietas. Saņemies, pamēģini sēnes, ej uz jogu…; Uzmundrinājumi, centieni piecelties no gultas un iekšējie dialogi par socializēšanās nepieciešamību un dzīves jēgu. Darba nozīmīguma un sevis vērtēšana pēc paveiktā un sasniegtā. Bailes no sevis un diskomforts būt cilvēkos. Bailes “kāpt ārā” un stāties pretim saviem “bubuļiem”. Tāpēc arēji esam ļoti normāli un krāsaini, klausamies popmūziku un vispār, viss ir normāli… Saņemies…”