Rolands Laucis ft. Keitija Bārbale – Summer Funk

Rolands Laucis ft. Keitija Bārbale – Summer Funk

17.11.2020

Abi studējam RTU un brīvajā laikā ražojam mūziku.
Rolands – Man ir ļoti daudz hobiju bijuši un vēl ir; es bieži tos mainu un uzņemos, bet muzicēšana man ir palikusi jau kādus 7 gadus, jo šajā mākslas mēdijā var bezgalīgi jaunos veidos izteikties. Studēju datorzinātnē un man ir tikpat cieša saikne ar programmēšanu, ko arī sāku laikam ap to pašu laiku kā mūziku. Man vienkārši patīk radīt lietas, attīstīt idejas un projektus; to esmu un turpināšu darīt, cik vien ilgi spēšu. Man ideju vienmēr ir pilna, pārsmelta sauja, tāpēc bieži raizējos, ka nespēju visu iecerēto izdarīt viens pats. Vienmēr meklēju domubiedrus, ar kuriem sadarboties. Viss, ko es zinu, esmu pats savā nodabā iemācījies eksperimentējot, pētot un interesējoties.

Keitija – 8 gadus gāja mūzikas skolā un labi iepazina akustisko ģitāru. Patīk sacerēt dziesmas uz ģitāras un dziedāt, bet ne visai klausās mūziku brīvajā laikā.

Mūziķe, kas raksta dziesmas latviešu valodā, ar nepieradinātu skatu uz dzīvi.

Dziesma tapa, jo es pēdējos mēnešos pievērsos funk un jazz mūzikas žanriem un gribējās radīt ko tajā mūzikas apgabalā. Neilgi pirms šīs interesēšanās, es pilnīgi negaidīti nolēmu nopirkt elektrisko ģitāru un sāku to apgūt pašapmācības ceļā. Funk žanrā ļoti būtiska ir ritmiska ģitāras spēlēšanas prasme, kas iesācējam ir diezgan viegli, tāpēc likās, ka jaunās ģitāras prasmes varētu pielietot. Dziesmas sarežģītība strauji auga, bet es biju apņēmies izveidot dziesmu ar savu ģitāru. Un tā kā es pats uzskatu, ka man īsti dziedāšanas balss nav, tad es meklēju kādu vokālisti, kas padarītu dziesmas mierīgos brīžus interesantākus ar balsi un skaidri nodotu dziesmas domu – dabūt draugus kopā un izbaudīt vasaru. Šī ziņa man arī diezgan pašmotivējoša un pacilājoša, jo šovasar bija plānoti daudz pasākumi un piedzīvojumi, ko nesanāca izdarīt. Arī sākumā bija sarunāta cita vokāliste, bet viņai nebija vasarā pietiekami brīvā laika, tāpēc uz vasaras beigām sanāca iepazīt Keitiju, kas bija priecīga palīdzēt. Esmu sajūsmā par beigu rezultātu.