Rūta Ķergalve – Tava daba

Rūta Ķergalve – Tava daba

12.05.2020

Teksta un mūzikas autore – Rūta Ķergalve. Producents – Arvīds Saulītis

Rūta ir latviešu dziedātāja, mūzikas un teksta autore, kuras pirmais pieteikums plašākai publikai ir dalība konkursā Supernova 2020, dziesma “Izgaismots” nokļuva pirmajā atlases kārtā.
Rūta Ķergalve absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju kā džeza un populārās mūzikas vokāla skolotāja. Šobrīd, pēc vairākiem gadiem, kas pavadīti Rīgā, atgriezusies Kuldīgā. Dabas tuvums, miers iedvesmo muzikālo jaunradi. Rūtas Ķergalves mūzikā dzirdamas džeza, folkmūzikas un popmūzikas iezīmes, kas kopā ar savdabīgo vokālu un kompozicionālo uzbūvi veido Rūtas muzikālo rokrakstu.

Tava daba ir pirmais skaņdarbs no rudenī gaidāmā albuma. “Tā vēsta par cilvēka spēju saskatīt īpašo un skaisto sev apkārt un sevī, ļaušanos notiekošajam, kas nenozīmē, ka padodamies,” saka dziesmas autore Rūta Ķergalve. Dziesma tapusi pirms četriem gadiem, sākotnēji tās teksts radīts angļu valodā, taču 2019. gada rudenī dziesmas teksts pārtapis latviešu valodā.
Dziesma “Tava daba” ir pop, electronic žanra skaņdarbs, kas tapis sadarbībā ar producentu Arvīdu Saulīti. Manuprāt, tas lieliski iekļautos un papildinātu muzikālo daudzveidību Jūsu mākslinieciskajā piedāvājumā klausītājiem.