Santa Šillere – No Clouds

Santa Šillere – No Clouds

24.10.2023

Dziesmas mūzikas un teksta autors Santa Šillere.

Santa Šillere ir latviešu džeza dziedātāja, komponiste un vokālā pedagoģe. Piedalījusies tādos festivālos kā “Saulkrasti Jazz” (LV), “Rīgas Ritmi” (LV), “Birštonas Jazz” (LT), “Voicingers” (PL), “Girls Power In Jazz” (DK). Viņa ir arī Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2019” fināliste. Būdama jaunās paaudzes mūziķe, viņa ienes žanrā savu skatījumu, veidojot eklektiku starp bagātīgām džeza tradīcijām un mūsdienu mūzikas ietekmēm, radot unikāli viņai raksturīgo skanējumu.

“No Clouds” mērķis ir rast klausītājā pacilājošas sajūtas. Dziesmu caurvij metaforiskas pārdomas par laimes, skaidrības un dzīves mērķa atrašanu, atgādinot, ka šaubām nedrīkst ļaut stāties sev ceļā. Tieši apzināšanās un šo mirkļu notveršana sniedz jaunu perspektīvu uz apkārtējo vidi. “Es ticu, ka veselīgs optimisms un skaidrs savas laimes redzējums spēj mūs virzīt uz gaišāku nākotni,” stāsta jaunā māksliniece, aicinot ikvienu dziesmā atrast sevi, vēl mirkli pakavējoties saulainās noskaņās, vasaru noslēdzot.

Dziesma ir pieteikums rudenī gaidāmajam albumam “Other ways”, kas šī gada pavasarī tika ierakstīs kopā ar domubiedriem, kuri satikti studiju apmaiņas programmā Karola Šimanovska Katovices Mūzikas akadēmijā. Ierakstā piedalās Santas Šilleres starptautiskais džeza kvintets, kurā viņa muzicē kopā ar Polijas džeza skatuves jaunajiem talantiem – pianistu Francižeku Račkovski (Franciszek Raczkowski), ģitāristu Jakubu Mizeraski (Jakub Mizeracki), kontrabasistu Pāvelu Zvieržniski-Pjoro (Paweł Zwierzyński-Pióro), sitaminstrumentālistu Stefanu Račkovski (Stefan Raczkowski), savukārt piebalsis iedziedājusi vokāliste Julianna Tīruma. Ieraksts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.