SIGNIA – Where are You

SIGNIA – Where are You

24.03.2020

Dziedātāja Signija Taraņenko ar skatuves vārdu SIGNIA aizvadītā gada nogalē pārsteidza ar “Muzikālo Adventes kalendāru”, publicējot 24 Ziemassvētku dziesmu “kaverversijas” savā YouTube kanālā. Bet tagad Signija prezentē savu pirmo oriģināldziesmu “Where Are You” un tās video. Jaunā dziedātāja pāris dienas nedēļā strādā aptiekā par farmaceita asistentu, taču pārējo laiku velta dziedāšanai. Darbojas grupas “Carnelian” sastāvā un dzied bekvokālu Atim Auzānam. Piedalās dažādos muzikālos projektos un labdarības pasākumos sadarbībā ar Pipars.lv un Palīdzēsim.lv Iepriekš dziedājusi bekvokālu arī Aivo Oskim, Andrim Baltacim, draisku joku un dziesmu izrādē “Nerātnā Vasaras Nakts” un citur.

Par dziesmu Signija saka šādi: “Es sarakstīju šo dziesmu pirms vairāk kā 2 gadiem, un toreiz man jautāja – par ko tā ir? Es atbildēju, ka tā noteikti nav par mani. Klasiski – par mīlestību – garlaicīgi, ne? Ir pagājis laiks, apstākļi un notikumi ir krietni mainījuši manu dzīvi. Mainījusies arī izpratne par dziesmas vēstījumu. Tā ir par tiem, kuri meklē, lai arī kas tas būtu – mīlestība, laime, iedvesma. Un arī sevis paša meklējumi, kas arvien ir aktuāli mums katram. Šis ir stāsts par to, kā nepadoties, neapstāties, meklējot. Tagad es šo dziesmu pilnīgi noteikti varu asociēt ar sevi.
Dziesma “Where Are You” radās, pateicoties kāda drauga izaicinājumam. Vienmēr esmu gribējusi sarakstīt dziesmu, taču nevarēju saņemties un nezināju, kā tas jādara. Izaicinājumu pieņēmu, lai beidzot tiktu ar to galā. Pavisam vienkārši – paņēmu ģitāru, izvēlējos četrus no septiņiem akordiem, kurus tajā brīdī mācēju un stundas laikā sacerēju dziesmu. Tajā gadā tā tika ierakstīta pie producentiem Artūra Palkeviča un Gaita Lazdāna.
Kas notika tālāk? Ilgi gaidīju mistisko “īsto brīdi”. Un, kā jau to var nojaust, tā arī nesagaidīju. Sapratu, ka daudz ko savā dzīvē atstāju “puspabeigtu”. Ieguldīju laiku, enerģiju, līdzekļus un ieliku dziesmu plauktā – nē, tā nedrīkst. Uzrunāju Kasparu Ansonu, kurš ir zināms, kā mūzikas producēšanas profesionālis un atsvaidzināja dziesmas skanējumu, lai tā atbilstu mūsdienu mūzikas standartiem. Jāatzīst, ka dziesmu nepaspēju iesūtīt Supernovas atlasei, kā biju plānojusi, taču tagad es par to nepārdzīvoju.”