Taurud – I’ve Been Carrying My Past Lives With Me

Taurud – I’ve Been Carrying My Past Lives With Me

05.01.2021

Dziesmas teksta un mūzikas autors ir – Taurud

“Taurud” radošumu un mīlestību pret mākslu mantojis no tēva, kurš Padomju Savienības (PSRS) laikā bija ļoti augstu novērtēts fotogrāfs, vēlāk tēvs arī gleznojis un rakstījis pasakas bērniem. “Es, kopš sevi atceros, gāju uz izstādēm, teātri, operu, mācījos zīmēt un gleznot, to visu darīju, apmēram, ap to pašu laiku, kad mācījos alfabētu. Mūzika nebija vecāku izvēlēts radošais virziens, bet, šķiet, ka klausoties “Pink Floyd” no 5 gadu vecuma, var ierakstīt zemapziņā daudz ko. “Taurud” ir mūziķis, dziesminieks no Rīgas, vēlāk audzis Jūrmalā un jau no 2009. gada dzīvo Mančestrā, Lielbritānijā.

Mūziķis strādā ar Top klases mūziķiem no Mančestras un ieraksti tiek veikti “The Big Red Studio” Maklesfildā ar Džeiku Evansu, kurš piedalījies tādu populāru mākslinieku ierakstu radīšanā kā “Bad Lieutenant”, “New Order”, “Doves”, Jimi Goodwin un James Eller. Šogad izdotās dziesmas “I Keep Loving You” un “I’ve Been Carrying My Past Lives With Me” mums ļauj iegūt pirmos iespaidus no nākošgad gaidāmā albuma. Albumā plānots iekļaut 8 orģinālkompozīcijas. Mūziķis saka: “Manai mūzikai ir mērķis nest gaismu un mīlestību, tas man ir vissvarīgākais!”

Dziesma “I’ve Been Carrying My Past Lives With Me” ir par iekšējām pārmaiņām. “Taurud” par to saka sekojošus vārdus: “Vienīgais iemesls, kāpēc mēs ciešam, ir mūsu atmiņas un nākotnes vīzijas. Mēs vācam un uzkrājam atmiņas kā suvenīrus, bet tās ieprogrammē to, kā mēs reaģējam uz dažādām situācijām, kā jūtamies. Mēs baidāmies par nākotni, jo tā bieži ir neskaidra, taču viss nezināmais mūsos izsauc trauksmi. Dziesma ir par atbrīvošanos no pagātnes rēgiem un došanos pretī atklāsmēm un nezināmajam ar ticību vislabākajam iznākumam. Esi mirklī. Tā ir kā uzmundrinājums un iedvesmas avots – lai kādu nastu mums būtu uzlikusi pagātnes pieredze, ir iespējams ar to tikt galā un būt brīvam.”

Singls tapis laikā, kad “Taurud” pats piedzīvojis pārmaiņas sevī. Šķiet, mākslinieks ir neviltots un atklāts, un, varbūt, patiesi tic reinkarnācijai. Dziesma sākas tumsā, bet tai izskanot tu esi kā spirgtā, dzestrā rītā. Tematiski katra “Taurud” dziesma ir kā svarīgs vēstījums un dalīšanās ar individuālu redzējumu. Mūziķis jau vienpadsmit gadus pusi sava laika pavada Mančestrā, radošās ietekmes no šīs leģendārās vietas ir labi dzirdamas viņa skanējumā. “I’ve Been Carrying My Past Lives With Me” ir roks, pop, soul, džezs blenderī un nenosveras ne uz vienu no šiem žanriem. Tāds interesants mikslis.

Darbs turpinās Lielbritānijā par spīti šī brīža situācijai. Šobrīd process notiek attālināti, bet “Taurud” pārvar šķēršļus un atzīst, ka visi pārbaudījumi viņu iedvesmo strādāt vēl vairāk.