TU TE – Dejo

TU TE – Dejo

17.01.2023

Dziesmas teksta un mūzikas autore ir Lelde Tuče.

2016.gada nogalē es, Lelde Tuče, jutu sevī spēcīgu vēlmi sākt pierakstīt, izrunāt, izdziedāt, radīt un rādīt savu iekšējo pasauli caur skaņu, caur mūziku. Pierakstīju, izdziedāju un izspēlēju melodijas. 2017.gada vasarā sāku pierakstīt savus pirmos dziesmu vārdus. Pateicoties laimīgām dzīves sakritībām, es satiku Artūru Strautmani (situminstrumentālistu) un Miķeli Dobičinu (čellistu), un šīs pierakstītās vārdu rindas un melodijas, mēs sākām veidot mūzikā un savā skaņā. Līdz šim brīdim esam strādājuši un auguši gan savā iekšējā pasaulē, gan kopējā vēstījumā, meklējot savdabīgu rokrakstu savā skanējumā.
2019. gada aprīlī radās grupas nosaukums ”TU TE”, kas pie manis atnāca kā gaismas stariņš ar vārdiem Tu Te – pats savā priekšā, Tu esi Te, un tas ir viss, kas Tev ir. Un, patiesi gribas teikt, ka mūsu radītā mūzika atspoguļo mūsu ceļu, mūsu gājumu, priekus un pārdzīvojumus, izaugsmes un kritumu soļus, mūs pašus.
Šobrīd ir ārkārtīgi liels prieks, ka nu ir pienācis tas laiks, kad šos gājumus un dzīves krāsas mēs veidojam tik paliekošas, strādājot pie sava debijas albuma “Slāpes”, kas ausīgos klausītājus sasniegs un uzplauks pavasarī.
TU TE radītā orģinālmūzika ierauj klausītāju gaistošās skaņu ēnās un sajūtās, radot paliekošu vēstījumu. Tu te pats sev priekšā kails un pa īstam. Muzikālā skaņa, ko stāstām caur sevi, nāk no impulsiem, no klusuma un trokšņiem, no līnijām un krāsām.
Līdz šim esam koncertējuši dažādās kultūrvietās: Tu Jau Zini Kur, Sofar Riga, Tallinas Pagalms, Sporta Pagalms, Autentika, LMS Radošais kvartāls “Kombināts Māksla”, Zvārtavas pils, u.c.
Šobrīd strādājam pie sava debijas albuma.

Dejo- stāsts par savas būtības, esības iepazīšanu, pieņemšanu, realizēšanu. Par sapni, kas kūsā iekšā, un tik ļoti vēlas tapt īstenos šai dzīvē. Par šķēršļiem, robežām, kuras jāsalauž, līdz paliec kails pats ar sevi un vispār sāc ieraudzīt, kas tad Tu esi, bez visiem izstāstītiem iedomu stāstiem, par sevi. Un par savu spēku, kas patiesībā ir tik milzīgs. Par savu sapratni, ka robežas, ko es varu būtībā neeksistē un, ka mums vienmēr ir kāds iekšējs gaismas stars, kas mūs virza un rāda ceļu, kurp doties.

Dziesmas stāsts ir skatāms vizuālā formātā mūsu jaunajā videoklipā TU TE- Dejo. Šī gada augustā bija nedēļa, kurā radu iespēju strādāt un apgūt laikmetīgās dejas mākslu ar brīnišķīgu dejas horeogrāfi Anniju Raibekazi. Viņa šo stāstu radīja ķermeņa kustībās, kuras es izdejoju dejā, radot lielisku kopdarbu.

Balsot var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai reģistrētos, spied šeit