V.I.P.P. Basbočka – Būs jau labi

V.I.P.P. Basbočka – Būs jau labi

04.04.2017

Juris Baltins – ģitāra/vokāls
Gatis Līkums – basģitāra/back-vokāls
Kristaps Kukša – bungas

I Daļa
Sasitās krami un uzplauka liesmas. Tad parādījās pirmie dūmi – dūmi paretinājās un kāda nezināma balss teica: “Basbočkai Būt!!!”.
Tad sabrauca cilvēki no malu malām ar unikālu dzirdi un dzīves uztveri. Un radās pirmais sounds. Dienas gāja, idejas līda pa visām malām, līdz tās sāka kāds arī pierakstīt. Tā no ākstīšanās un džemošanas Lielvārdes kultūras nama telpās 2008. gadā dzima punk boys-band V.I.P.P. Basbočka, jeb Vokāli Instrumentālais Pankroka Pulciņš “Basbočka”, kas ir Optimistiskā-Debīlisma pamatlicēji, pirmie Šlāger-Metal-Core pārstāvji, gadījuma performances atzinēji un Flepa radītāji.
Par grupas pamatlicējiem var uzskatīt Mišonu un Juri, kuri priecādamies pasauca paspēlēt basu, tad vēl nevienam nepazīstamo, Reini. Tā tas viss pastāvēja kādu laiku līdz sākās kari – Koru Kari un sīvās cīņās grupa zaudēja Reini.
Tad nāca Kasītis un viss turpinājās, taču ar laiku arī šie prieki beidzās.
Sanāca nedaudz paskumt, bet tad uz sliekšņa parādījās Herbe, kas tad vēl nebija ierakastīts pie resno stīgu raustīšanas pārstāvjiem. Taču -ļip-ķi-ķip- viss izdevās un Herbe kļuva par licenzēto V.I.P.P. Basbočkas basistu.
Viss ritēja labi – tika rauti jumti končos, izveidojās ieraksti, grupa sāka skanēt radio ēterā, bet skarbā situācija valstī atņēma grupai Mišonu un V.I.P.P. Basbočka palika bez bundzinieka.
Palika pavisam skumji!
Dobrij večer! Un ieradās Burka, tajā laikā vēl kastroļu nedauzītājs. Pamēģināja – iepatikās. Un grupa atkal palika pilnā sastāvā un atsāka plosīties pa dažādu lielumu skatuvēm. Taču prioritāšu sadalīšanas rezultātā arī Burka palika uz cita plaukta.
Glābt sitāciju nāca jauns Miš, cits Miš.
Skatuves skaņas, pūšot trombonu un vietām iebrēcoties, papildināja arī Maksis.
Bet viss beidzās…2013. gadā uz kādu laiku tas viss atdzima, bet pēc kāda laiciņa atkal izgaisa.

II Daļa
2016.gadā nieze un pankroka spēlēšanas vēlme vairs nebija izturama.
Tad arī tika pieņemts lēmums V.I.P.P. Basbočkai ir jāatdzimst, kas arī notika. Un Basbočka atkal sāka rosīties, taču pilnīgi jaunā sastāvā. Paskatīsimies, kas no tā sanāks…