Weron Martin un Arnis Slobožaņins – Muni Pādi Nava Svāt

Weron Martin un Arnis Slobožaņins – Muni Pādi Nava Svāt

17.08.2021

Mūzikas autpri – „Muni Pādi Nava Svāti” autori – Arnis Slobožaņins un Weron Martin
Teksta ideja smelta Latgales dzejnieka Valentina Lukaševiča dzejas krājuma nosaukumā.

Latgales kongresa dienā, 27. aprīlī muzikālu kopdarbu prezentē mūziķi Arnis Slobožaņins (grupa „Dabasu Durovys”) un mūziķis „Weron Martin”, kuram šī dziesma ir arī atgriešanās latgaliskajā mūzikā pēc 15 gadu pārtraukuma.
Weron Martin (īstajā vārdā Verners Martinovs) latgaliskajā mūzikā kļuva zināms pirms 15 gadiem, kad, sadarbojoties ar basģitāristu Ingaru Viļumu, tika izdotas dziesmas „Dabasi Raud” un „Pasoki Maņ”. Līdz šim Weron Martin ir darbojies dažādos mūzikas projektos, taču šodien, 27. aprīlī, kopā ar savu labu draugu un nu jau latgaliešu kulta grupas „Dabasu Durovys” līderi Arni Slobožaņinu, atgriežas Latgales mūzikā ar kopīgi radītu dziesmu „Muni Pādi Nava Svāti”.

Jaunās dziesmas rašanās stāsts ir abu draugu satikšanās pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma, izrunājot katram savu šajā laikā piedzīvoto, iegūto krāsaino pieredzi, atklājot dzīvē iemācīto un nonākot pie kopīga secinājuma – lai vai kādi laiki ir gājuši un nākuši, kādi darbi paveikti un nedarbi sastrādāti, svarīgākais nav mainījies – pasaules sapņi joprojām ir palikuši tie paši. Mūziķi aicina – ir jātic sev, jāturpina savs ceļš un nav jāuztraucas, ko domās vai teiks apkārtējie – mums nevienam nav tiesību tiesāt vai nosodīt citus, jo:
„..manas pēdas nav svētas,
tāpat kā tavējās..”