Aktuālā piektdiena 2021

Aktuālā piektdiena 2021

Ēterā: piektdienās ap plkst. 8.10, 11.20, 15.40 un 17.10
Raidījuma vadītāji: Inese Vaikule, Ainārs Rutkēvičs, Ieva Brante

Piektdienām piestāv izziņa un komentāri.
Raidījumu “Aktuālā piektdiena” ietvaros kopā ar Inesi Vaikuli, Ievu Branti un Aināru Rutkēviču visas dienas garumā padziļināti vētīsim kādu būtisku aktualitāti, apzinot gan sabiedrības, gan tēmas ekspertu un atbildīgo viedokļus.

Raidījumus “Aktuālā piektdiena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu “Aktuālā piektdiena” saturu atbild Radio SWH.

Raidījumu arhīvs

Latvijā, visticamāk, vasara ir beigusies, un nav tālu brīdis, kad varēsim baudīt Zelta rudeni. Jau gadu gadiem nemainīgi lielas tautu masas dodas vērot dabas krāšņumu uz Siguldu, kā rezultātā siltās un saulainās nedēļas nogalēs tur veidojas lieli auto un cilvēku sastrēgumi. Šoreiz raidījumā apkoposim alternatīvas idejas, kurp doties baudīt Zelta rudeni vai vienkārši skaistus dabas skatus Latvijā. Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 17. septembrī.

Nepieskatīti suņi Latvijā ir problēma – pēc suņu kodumiem slimnīcās nonāk gan pieaugušie, gan bērni. Kāpēc situācija neuzlabojas un kā pasargāt sevi un tuviniekus – to skaidrojam raidījumā Aktuālā piektdiena! Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 10. septembrī.

Septembra pirmajā nedēļā raidījumā AKTUĀLĀ PIEKTDIENA apkopojām sabiedrības un ekspertu viedokli par izaicinājumiem jaunajā mācību gadā. Par to, kas tiek runāts ģimenē, kas mūs visvairāk satrauc, par ko runā bērni, vecāki un, protams, arī pedagogi. Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 3. septembrī.

Katru septembri jaunais mācību gads nāk ne vien ar sastrēgumiem pilsētās, bet arī atgādinājumiem, ka īpaša vērība gan ģimenē, gan ceļu satiksmē ir jāpievērš bērnu uzvedībai uz ielas. Kādi ir policijas un ekspertu ieteikumi un kāda – klausītāju pieredze šajā ziņā? Par to raidījumā Aktuālā piektdiena! Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 27. augustā.

Obligātie siekalu testi skolēniem, lai mācītos klātienē – labs līdzeklis vīrusa ierobežošanai, bērnu tiesību pārkāpums vai nevajadzīga valsts naudas izšķērdēšana? To skaidrosim raidījumā Aktuālā piektdiena! Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 20. augustā.

Pieaugot nelegālo robežpārkāpēju skaitam uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, Latvijas valdība izsludinājusi ārkārtas stāvokli pierobežā. Kā Latvijai būtu jārīkojas šajā situācijā? Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 13. augustā.

Neskatoties uz nepārtrauktiem brīdinājumiem un aicinājumiem uzmanīties no krāpniekiem, policija joprojām saņem iesniegumus par izkrāptiem finanšu līdzekļiem. Pēdējā laikā uzskatāmi ir parādījusies shēma, kad krāpnieki zvana iedzīvotājiem un uzdodas par banku darbiniekiem. Kādas shēmas noziedznieki izmanto, un kādēļ, par spīti brīdinājumiem cilvēki vēl joprojām uzķeras uz krāpniekiem, šonedēļ skaidrosim raidījumā Aktuālā piektdiena. Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 6. augustā.

Šoreiz raidījumā Aktuālā piektdiena runājam par to, cik esam apzinīgi un izglītoti? Vai sadzīves atkritumi tiešām nonāk tiem paredzētajās atkritumu urnās un savākšanas vietās – vai tomēr nepareizajos konteineros, uz ielas, pludmales smiltīs un zālājos? Vai mēs patiešām zinām, kādu kaitējumu tie nodara videi? Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 30. jūlijā.

Šonedēļ sākas Tokijas Olimpiskās spēles. Vai šīs spēles, kas notiks bez skatītājiem un stingros epidemioloģiskās drošības apstākļos, raisīs tikpat lielu interesi un sportisko azartu kā citreiz? Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 23. jūlijā.

43 procenti Latvijas iedzīvotāju šovasar apsver iespēju ceļot, un katrs ceturtais apsver iespēju galamērķi izvēlēties ārpus Baltijas valstīm. Tikmēr trešdaļa ceļojumu plānus kaldina ar zināmu piesardzību, vērtējot epidemioloģisko situāciju kā nestabilu. Kas ir jāņem vērā, dodoties uz ārzemēm un atgriežoties no tām, un kāds ir klausītāju viedoklis šajā jautājumā? Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 16. jūlijā.

Satiksmes mierināšanas pasākumi, izvietojot uz ielām plastmasas stabiņus, raisījuši plašas diskusijas sabiedrībā. Tie traucē, bojā pilsētvidi vai palielina drošību – par to runāsim šīs nedēļas raidījumā “Aktuālā piektdiena”! Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 9. jūlijā.

Garajās Jāņu brīvdienās Latvijā noslīka 11 cilvēki, pērn kopumā – 7 bērni vecumā līdz 4 gadiem. Kādēļ Latvija nemainīgi atrodas pirmajās vietās Eiropas Savienībā pēc noslīkušo skaita? Par to šonedēļ runāsim Aktuālajā Piektdienā. Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 2. jūlijā.

Valsts policija no 9. līdz 20. jūnijam rīko kampaņu, kurā pievērsa lielāku vērību elektroskrejriteņu vadītāju uzvedībai satiksmē. Kādus secinājumus varam par to izdarīt, un kāda ir klausītāju pieredze saskarsmē ar šiem transportlīdzekļiem – par to raidījumā Aktuālā piektdiena! Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 18. jūnijā.

Preču zīmolu viltošana ik gadu nodara milzīgus zaudējumus ekonomikai. Turklāt ne vienmēr viltojumi cilvēku iepirkumu grozos nonākt tādēļ, ka pats pircējs lēmis mānīties vai ietaupīt. Īpaši, pērkot internetā, iedzīvotāji mēdz kļūt par krāpnieku upuriem! Sabiedrības attieksmi un to – kā sevi pasargāt, uzzini raidījumā Aktuālā piektdiena! Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 11. jūnijā.

Pasaules hokeja čempionāts Rīgā tuvojas noslēgumam. Tas bijis neparasts, jo aizvadīts pandēmijas apstākļos tā dēvētajā “burbulī” un faktiski bez klātienes skatītājiem. Šajā čempionātā neiztika bez politiskiem skandāliem un sportiskām sensācijām. Ar ko 2021.gada Pasaules čempionāts hokejā Rīgā paliks mums visiem atmiņā, par to raidījumā “Aktuālā piektdiena”. Raidījums ēterā izskanēja 2021. gada 4. jūnijā.