Aktuālā piektdiena 2022

Aktuālā piektdiena 2022

Ēterā: piektdienās ap plkst. 8.10, 11.20, 15.40 un 17.10
Raidījuma vadītāji: Inese Vaikule, Ainārs Rutkēvičs, Ieva Strazdiņa

Piektdienām piestāv izziņa un komentāri.
Raidījumu “Aktuālā piektdiena” ietvaros kopā ar Inesi Vaikuli, Ievu Branti un Aināru Rutkēviču visas dienas garumā padziļināti vētīsim kādu būtisku aktualitāti, apzinot gan sabiedrības, gan tēmas ekspertu un atbildīgo viedokļus.

Raidījumus “Aktuālā piektdiena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu “Aktuālā piektdiena” saturu atbild Radio SWH.

Raidījumu arhīvs

Kopš jūnija Latvijā norisinās sabiedrības informēšanas kampaņa “Pārgalvības cena. Nelec!”, kuras nolūks ir skaidrot iedzīvotājiem to, cik nozīmīga ir droša atpūta gan pie, gan uz ūdens. Raidījumā “Aktuālā piektdiena” skaidrojām, kādi ir iemesli šādai traģiskai statistikai, kāda ir klausītāju pieredze, atpūšoties ūdenstilpās, un kādas elementāras pamatlietas ikvienam jāievēro pie un uz ūdens. Raidījums ēterā izskanēja 2022. gada 29. jūlijā.

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā šodien eksperti pārrunās risinājumus, kā mudināt autobraucējus ievērot atļauto ātrumu, lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu. Satiksmes ministrijā atzīmē, ka atļautais braukšanas ātrums nereti tiek pārkāpts, jo par tā pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā transportlīdzekļa vadītājam tiek piemērots brīdinājums, bet nepiemēro naudas sodu. Par šo tēmu šodien runāsim arī “Aktuālajā piektdienā”. Raidījums ēterā izskanēja 2022. gada 22. jūlijā.

Kopš Covid pandēmijas dēļ ieviesto ierobežojumu atcelšanas, ir ievērojami palielinājusies cilvēku mobilitāte, un tie, kuriem iepriekšējos divus gadus bija teju pilnība liegta iespēja apceļot ārzemes, cenšas atgūt iekavēto. Kā tas ir ietekmējis tūrisma industriju, skaidrosim 15.jūlijā raidījumā “Aktuālā piektdiena”. Raidījums ēterā izskanēja 2022. gada 15. jūlijā.

Aizsardzības ministrija tuvāko piecu gadu laikā plāno Latvijā atjaunot obligāto militāro dienestu. Nacionālo bruņoto spēku vadība atzīst, ka Valsts aizsardzības dienesta iedarbināšanai varētu būt jāiegulda līdz 800 miljoniem eiro. Vai atbalstāt obligātā militārā dienesta atjaunošanu, vai uzskatāt, ka tas Latvijas gadījumā ir pareizais risinājums militāro spēju stiprināšani – par to šonedēļ runāsim raidījumā “Aktuālā piektdiena”. Raidījums ēterā izskanēja 2022. gada 8. jūlijā.

Latviju šobrīd piemeklējusi kārtīga tveice! Nedēļas sākumā pat krituši karstuma rekordi un sinoptiķi prognozē, ka tik drīz šis karstums nebeigsies. Šonedēļ noskaidrojām, kā ar karstumu cīnās mūsu klausītāji un kā ar to iesaka tikt galā speciālisti. Ja arī tev ir kāds viedoklis vai tautas metode, lai atveldzētos – dalies komentāru sadaļā! Raidījums ēterā izskanēja 2022. gada 1. jūlijā.