Analītiskā piektdiena (arhīvs)

Analītiskā piektdiena (arhīvs)

Ēterā: piektdienās ap plkst. 8.10, 11.20, 15.10 un 17.10
Raidījuma vadītāji: Inese Vaikule, Ainārs Rutkēvičs

Piektdienām piestāv izziņa un komentāri.
Raidījumu “Analītiskā piektdiena” ietvaros kopā ar Inesi Vaikuli un Aināru Rutkēviču visas dienas garumā padziļināti vētīsim kādu būtisku aktualitāti, apzinot gan sabiedrības, gan tēmas ekspertu un atbildīgo viedokļus.

Raidījumus “Analītiskā piektdiena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu “Analītiskā piektdiena” saturu atbild Radio SWH.

Raidījumu arhīvs

Šogad Latvijas skolās pakāpeniski sāks ieviest jauno mācību saturu. Viena no izmaiņām – turpmāk skolēni no 1. līdz 3. klasei vairs netiks vērtēti ar atzīmēm. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 4. septembrī.

Vai Latvijā ir jāatvieglo pašizolācijas prasības un cik lielā mērā tās būtu jāattiecina uz iebraucējiem no Lietuvas un Igaunijas? Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 11. septembrī.

Koronavīrusa dēļ šogad paredzētie Skolēnu Dziesmu un deju svētki tika pārcelti uz nākamo gadu, taču pandēmija nav atkāpusies. Vai bērni un jaunieši šādos apstākļos tiem var pilnvērtīgi sagatavoties, vai svētkiem nākamgad jānotiek jebkurā gadījumā, vai arī tiem iespējami kādi inovatīvi un neordināri risinājumi? Kā domājat jūs? Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 18. septembrī.

Šo piektdien tiek atzīmēta Pasaules plaušu diena, tādēļ aktuālajā piektdienā vēlamies noskaidrot Jūsu viedokli par plaušu veselību, uzzināt, kā sargājat sevi no vīrusiem un rūpējaties par imunitāti, īpaši laikā, kad pasaulē un tepat pie robežām vērojami aizvien jauni Covid-19 uzliesmojumi. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 25. septembrī.

Šodien Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas sēdē spriedīs par to, vai samazināt atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās līdz 30 km/h, kā arī par to, vai soda apmērs par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem ietekmē negadījumu skaitu. Ko jūs par to domājat? Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 2. oktobrī.

Zelta rudens baudīšana Siguldā jau gadiem nemainīgi ir kļuvusi par teju ikviena atpūtnieka ierasto virzienu šajā gada laikā. Taču, kurp doties tiem dabas baudītājiem, kuri nevēlas apkārt simtus un pat tūkstošus atpūtnieku un labprātāk baudītu pārmaiņas dabā mazākā kompānijā? Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 9. oktobrī.

No sestdienas Latvijā atkal stājas spēkā jauni ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai. Analītiskajā piektdienā vēlamies dzirdēt, kāds ir jūsu viedoklis. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 16. oktobrī.

Rudens ir laiks, kad daudzi vasarnīcu un dārza mājiņu īpašnieki pabeidz sezonas dārza darbus un savos īpašumos atgriežas tikai pavasarī. Kā ziemas periodā tos pasargāt no garnadžiem un mazināt dažādus citus drošības riskus? Kāda ir bijusi jūsu pieredze un kā rīkojaties jūs? Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 23. oktobrī.

Rudens ir laiks, kad daudzi vasarnīcu un dārza mājiņu īpašnieki pabeidz sezonas dārza darbus un savos īpašumos atgriežas tikai pavasarī. Kā ziemas periodā tos pasargāt no garnadžiem un mazināt dažādus citus drošības riskus? Kāda ir bijusi jūsu pieredze un kā rīkojaties jūs? Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 23. oktobrī.

Nedēļas nogalē iekrīt 31.oktobris , kad Rietumu pasaulē un nu jau arī Latvijā ģimenes ar bērniem atzīmē Visu svēto dienas priekšvakaru jeb Helovīnus. Analītiskajā piektdienā runāsim par to, kā un vai vispār šogad Covid 19 izplatības apstākļos svinēt šos svētkus. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 30. oktobrī.

No modes izgājušas kleitas un kurpes, aizmirsti džemperi un bikses, kas ne reizi tā arī nav uzvilkti, – no šāda liekā svara cieš simtiem tūkstoši skapju visā Latvijā. Vai arī Jūs mēdzat iegādāties lieku apģērbu un kā no tā atbrīvojaties? Sūtiet savus stāstus lietotnē Whatsapp vai Radio SWH mājas lapā, un tos apkopsim 6.novembrī raidījumā “Analītiskā piektdiena”! Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 6. novembrī.

Tuvojoties valsts svētkiem – Latvijas Republikas Proklamēšanas 102.gadadienai – raidījumā “Analītiskā piektdiena” runāsim par to, kā pandēmijas un ārkārtas situācijas apstākļos nepazaudēt svarīgo savas valsts novērtēšanas un neatkarības svinēšanas sajūtu. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 13. novembrī.

Tuvojoties valsts svētkiem – Latvijas Republikas Proklamēšanas 102.gadadienai – raidījumā “Analītiskā piektdiena” runāsim par to, kā pandēmijas un ārkārtas situācijas apstākļos nepazaudēt svarīgo savas valsts novērtēšanas un neatkarības svinēšanas sajūtu. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 13. novembrī.

Pagājušajā svētdienā vienai no akciju sabiedrības Radio SWH stacijām – Radio SWH Rock apritēja deviņpadsmit gadu. Diemžēl ārkārtējās situācijas dēļ šoreiz nevarējām pateikties vairāk nekā 230 tūkstošiem tās klausītāju ne ar kādu koncertu, ne mūziķu uzstāšanos radio studijā. Šo piektdien, 20.novembrī, radījumā “Analītiskā piektdiena” runāsim par to, kā šajos apstākļos klājas izklaides industrijai, bet klausītājiem jautāsim – kā jūs izradītu savu pateicību Radio SWH Rock un tā faniem, ja būtu mūsu vietā? Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 20. novembrī.

Šo svētdien beidzas Latvijas olimpiskās komitejas organizētā „Trīs zvaigžņu balva”, kurā iedzīvotāji, sportistie un sporta žurnālisti noteiks, viņuprāt, labākos sportistus, trenerus, pašvaldības, komandas 10 dažādās nominācijās. Mēs, labprāt, dzirdētu radio klausītāju viedokli, kuri sportisti un komandas ir nesušas godu, slavu un lepnumu Latvijai! Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 30. novembrī.

1. decembrī tika atzīmēta Pasaules AIDS diena, tādēļ šonedēļ raidījumā “Analītiskā piektdiena” runāsim par sabiedrībā valdošajiem aizspriedumiem pret šo infekciju, kā arī projektu “Es aizdodu savu balsi”, kas atklāj cilvēku, kuri dzīvo ar HIV, pieredzes stāstus. Savukārt Radio SWH klausītajiem jautāsim – cik daudz viņi zina par inficēšanās iespējām ar HIV un to, cik bīstami ir būt inficētam ar šo slimību. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 4. decembrī.

Pēdējos gados kopumā un īpaši pandēmijas iespaidā ir pieaudzis Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās apjoms internetā. 11.decembrī raidījumā “Analītiskā piektdiena” skaidrosim, vai šai tendencei seko arī krāpnieki un kā pasargāt sevi, gādājot Ziemassvētku dāvanas globālajā tīmeklī. Savukārt klausītājiem jautāsim – kādi ir viņu paradumi, iepērkoties internetā, un vai viņi paši ir saskārušies ar negodprātīgiem tirgotājiem. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 11. decembrī.

Eiropas Komisija paziņojusi, ka visā Eiropas Savienībā vakcinācija pret Covid 19 prioritārajām grupām varētu sākties jau no 27.decembra. Socioloģiskās aptaujas liecina, ka Latvijā vakcinēties gatava vien trešā daļa iedzīvotāju, turklāt esam visšaubīgākie no Baltijas valstu iedzīvotājiem. Šodien “Analītiskajā piektdienā” runāsim par gaidāmo vakcināciju, vakcīnu drošumu un jautāsim arī jūsu viedokli. Raidījums ēterā izskanēja 2020. gada 18. decembrī.