Mākslai vajag telpu – Rīta Svītā viesojās fotogrāfs Andrejs Strokins par izstādi ‘‘Nezināmais dalāmais’’

Mākslai vajag telpu – Rīta Svītā viesojās fotogrāfs Andrejs Strokins par izstādi ‘‘Nezināmais dalāmais’’

23.08.2016

Sešu izstāžu sēriju, ar virsrakstu #Blumbergs. Bezgalība, kas ir veltījums māksliniekam Ilmāram Blumbergam (1943-2016),ceturtdien, 25. augustā plkst 18:00 noslēgs fotogrāfs Andrejs Strokins ar izstādi “Nezināmais dalāmais”, kurā būs vērojama rezonanse ar Blumberga darbiem un mākslinieka aizraušanās ar attēlu kolekcionēšanu, manipulāciju un kolāžu.

Abiem māksliniekiem fotogrāfija ir tuvs medijs, kas kļuvis par viņu pašu uzkrātās pieredzes turpināmību. Tieši fotogrāfija ar zīmējumu “Ikšķile pie Daugavas”, kā daļa no “Venēcijas grāmatas” attēlu un fotogrāfiju sērijas, kas tapusi 2004. gadā, laikā, kad Blumbergs strādāja Itālijā, rezonē ar Strokina mākslu. Ilmārs Blumbergs to radījis, ļaujoties pilsētas noskaņām un izjūtām. Projektam #Blumbergs. Bezgalība Andrejs Strokins veido jaunu darbu – kolāžas, kurās viņš strādā ar 60. – 80. gadu presē publicētiem attēliem, tos izoperējot no dabiskajām vidēm, kādreizējiem diskursiem, un montē jaunu realitāti, kurā ir gan aizlauzta nostalģija, gan nevainīgs spēles prieks.

Andrejs Strokins (1984) ir viens to talantīgākajiem jaunajiem fotogrāfiem, kura pazīstamākā fotosērija “Cilvēki kāpās” veido tēlus, komentējot realitāti. Vietas, cilvēki un situācijas Rīgas apkārtnē Andreja Strokina skatījumā paceļas pāri ikdienībai vispārinājumu sfērā un atklāj mazliet smeldzīgu eksistences burvību. Andrejs Strokins ir kļuvis par Kauņas jauno fotogrāfu konkursa “Photo Star” uzvarētāju (2013) un ieguvis balvu Rīgas Fotobiennāles jauno fotogrāfu konkursā (2016).

Saruna ar mākslinieku Andreju Strokinu un izstādes kuratores Ingas Šteimanes komentārs: https://youtu.be/es3oGwkbvl0

Ceturtdien, 1. septembrī Vasaras mājā, notiks Andreja Strokina autorvakars, kurā viesi tiks iepazīstināti ar mākslinieka darba koncepciju un tapšanas gaitu, kā arī varēs uzdot sev interesējošos jautājumus.

Tāpat, katru sestdienu, no plkst. 11.00 līdz 14.00 Vasaras mājā bērni ir aicināti piedalīties izdevniecības “Liels un mazs” BIKIBUKA radošajās darbnīcās kopā ar mākslinieci Ūnu Laukmani.Tajās bērni izstādē piedāvāto žanru un tehniku iespējas risinās mazu dzejas-bilžu grāmatiņu formātā, iepazīstot gan mākslinieka Ilmāra Blumberga darbus, gan Vasaras mājas projekta #Blumbergs. Bezgalība autorus.

Atgādinām, ka līdz š.g. 21. augustam MVT Vasaras mājā apskatāma mākslinieces Sabīnes Verneres izstāde „Bez-kaunīgs”, kurā redzami tušas zīmējumi un risināta cilvēka seksualitātes tēma. Mākslinieces autorvakars norisināsies š.g. 18. augustā plkst. 18:00

Izstādes norises datums: 25.08.-11.09.

Atklāšana: 25.06. / plkst. 18:00

Tikšanās ar mākslinieku: 01.09. / plkst.18:00

 Vasaras mājas darba laiks: katru dienu, no plkst. 10:00 – 23:00

Adrese: MVT Vasaras māja, Kalnciema ielā 36/38

Izstādi organizē: Fonds Mākslai vajag telpu

 Ieeja visos pasākumos bez maksas.

0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes