Par aktuālo Rīgā (01.06.)

Par aktuālo Rīgā (01.06.)

02.06.2017
Uzdod savu jautājumu šeit

#1933 Reinis B. 2017-05-12 12:09:03

Jautājums par Barona ielas lielā bērnu laukuma būvniecību. Vai visa šī teritorijas apbūve ir paredzēta tikai bērnu laukuma izveidei? Baidos, ka Rīgā tik daudz bērnu nepietiks. Protams, svētīgi ka tiek izbūvēta vieta kur bērniem rotaļāties, bet varbūt ir iespējams atvēlēt nelielu daļu šī laukuma arī sportot gribētājiem (amatieriem). Varbūt plānota kāda skrejceliņa izbūve vai kas tamlīdzīgs? Līdzīgi kā tas ir Dreiliņ kalna piekājē. Kad šo laukumu plānots pabeigt? Paldies!

Topošajā centra sporta kvartālā, Kr. Barona ielā 116a, (teritorijā ap 5 ha) ir plānots izveidot ne tikai lielāko rotaļu laukumu bērniem (7000 kvadrātmetru platībā), bet arī radīt iespēju ikvienam sportot – izveidot futbola laukumu ar trim skrejceļiem, vingrošanas laukumu ar ielu trenažieriem, divus multifuncionālos laukumus  (teniss, basketbols, volejbols u.t.t.), basketbola laukumu, pludmales volejbola laukumu un skeitparku 1660 kvadrātmetru platībā.

Plānots rotaļu laukumu atklāt šī gada jūnijā, savukārt visu centra sporta kvartālu atklāt apmeklētājiem septembra sākumā.

 

#1931 Valters 2017-05-09 15:41:10

Sveiki jautājums tie kas kopj pieturas ziemā viņi sālsmaisijumus izber un savāc miskastes citos gadalaikos ari vāc miskastes bet jautājums vai šie te cilvēki kas tīra pieturas viņiem ir jātīra ari pieturai aizmugure? Jo ir redzētas vairākas pieturvietas kur aizmugurē izskatās nekopts vainu kaut kas mētājas vai arī stikli

Atbilstoši Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumiem Nr. 146, Rīgas domes Satiksmes departaments veic pieturvietas tīrīšanu 62,5 m2 platībā – 1m uz priekšu no pieturvietu apzīmējošās zīmes, 24m atpakaļ un 2.5 m platumā. Tiek iztīrīta arī nojumes iekšpuse.

Teritorijā aiz pieturvietas tīrība jānodrošina pieguļošo zemju īpašniekiem, tādēļ, ja iedzīvotāji saskaras ar situāciju, kad teritorija aiz pieturvietas nav kopta, aicinām vērsties pie Rīgas pašvaldības policijas vai Administratīvās inspekcijas, kas savas kompetences ietvaros risinās šo jautājumu ar konkrētajiem zemju īpašniekiem.

 

#1930 Ginta 2017-05-09 11:58:00

Sveiki! Mani ļoti interesē jautājums par Daugavgrīvas dambi, kas stiepjas gar Lēpju ielu, gar Piejūras parku. Dambis ir samērā vēsturisks veidojums. Aizsargā salu no applūšanas. Savas funkcijas, tas jau nepilda sen. Blakus esošā Lēpju iela ir neasfaltēta, kopš tika uzcelta šī māja – ap 1970 gadu, lietus ūdens krājas uz ielas, jo nav notekas, kas to novadītu. Tāpēc cilvēkiem nav citu variantu kā mašīnu novietot uz dambja. Kuru rezultātā, dambis ir izbraukāts. Tas ir ļoti piedrazots, nav izvietota neviena miskastes urna. Neredzu, ka šai teritorijai būtu kāds apsaimniekotājs. Cilvēki pa dambi sporto, staigājas ar suņiem. Blakus ir uzlabots Piejūras parka pieejas gala punktos – lai tiktu uz jūru. Kāpēc neviens nav ieinteresēts, lai gar Piejūras parku ir glīta promenāde- pastaigu ceļš, par kuru var sportot un staigāt ar četrkājainiem draugiem, bērniem ir rotaļu iespējas, ir atkritumu urnas, lai atkritumus varētu izmest tajās, nevis kur pagadās.

Jautājumā minētās teritorijas sakopšanas darbus veic Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija (turpmāk-Izpilddirekcija). Vasaras sezonā tiks palielināta kopšanas intensitāte.

Izpilddirekcija šogad nav plānojusi labiekārtošanas darbus teritorijā gar Lēpju ielu pie dabas lieguma zonas “Daugavgrīva”. Izpilddirekcija  atbalsta iedzīvotājas priekšlikumus attīstīt iepriekš minēto teritoriju kā pastaigu zonu un turpmāk, plānojot labiekārtošanas darbus, pieejamā finansējuma iespēju robežās, ņems vērā minētos ieteikumus.

Lai veiktu ievērojamus uzlabojumus Lēpju ielā ir nepieciešams pārbūves projekts. 2017. gadā tādu izstrādāt nav plānots. Rīgas domes Satiksmes departaments turpinās veikt seguma planēšanu.

 

#1929 Vizma 2017-05-08 11:35:02

Ieriķu ielā starp Biķernieku ielu un Lielvārdes ielu nesen tika sastādīts daudz jaunu koku. Vai varētu uzzināt kas tie par kokiem, kas tika sastādīti?

Mežā pie Ieriķu ielas starp Biķernieku un Lielvārdes ielām pavasarī tika nocirstas jau faktiski mirušas papeles, kas bija bīstamas gan satiksmei, gan gājējiem. Tā kā tā ir meža zeme, tajā saskaņā ar spēkā esošiem normatīvajiem aktiem noteiktā laikā ir jāatjauno mežs, tāpēc teritorijas apsaimniekotājs SIA “Rīgas meži” šajā vietā sastādīja 500 sarkanos ozolus.

 

#1928 Mārtiņš – Imanta 2017-05-06 17:12:14

Labdien, A.god. Amerika kungs! Nu jau gadu atpakaļ tika organizēta publiskā apspriešana projektam “Durbes ielas izbūve posmā no Slokas ielas līdz Daugavgrīvas ielai Rīgā, Jūrmalas gatves sarkanajās līnijās”. Vēlētos uzzināt cik tālu projekts ir pavirzījies un kad ir ieplānota Jūrmalas gatves pagarinājuma celtniecība. Šis savienojums starp Jūrmalas gatvi un Daugavgrīvas ielu ir ļoti nepieciešams, lai nerastos sastrēgumi labajā pagriezienā uz Slokas ielu pie Botāniskā dārza. Ļoti ceru, ka tuvāko gadu laikā izdosies veiksmīgi projektu realizēt. Paldies!

Rīgas domes Satiksmes departamentā šobrīd ir uzsākti Durbes ielas projektēšanas darbi. Ja  projekta saskaņošana ritēs raiti, tad nākamajā gadā tie varētu noslēgties.

 

#1925 Māris Noviks 2017-05-02 16:26:29

Teritorijas ostas pievārtē, piemēram, Ganību dambī, Sarkandaugavā, Daugavgrīvas ielā un citur, ir, iespējams, nesakoptākās un nolaistākās Rīgā. Kad tiks veikti praktiski darbi, lai uzlabotu vidi un infrastruktūru šajās teritorijās?

Teritorija ap Ganību dambi ir bijusī industriālā teritorija, kas šai vietai piešķir arī attiecīgu veidolu. Par nesakoptām teritorijām iedzīvotāja viedoklim varu piekrist tikai daļēji. Jautājumā pieminētajās vietās dažas – pārsvarā privātajiem zemes īpašniekiem piederošās teritorijas ostas pievārtē – Ganību dambī, Sarkandaugavā, Daugavgrīvas ielā un citur, ir nesakoptas. No vienas puses tas ir investīciju klimata un biznesa attīstības iespēju jautājums, no otras puses, protams, pašvaldībai ir jāveic uzraudzības funkcija un, ja nepieciešams jāsoda teritoriju īpašnieki par nesakoptajām teritorijām.

Rīgas pašvaldība sev piederošajās teritorijās minētajās apkaimēs iespēju robežās, atkarībā no teritoriju izmantošanas veida, veicina gan biznesa attīstību, gan nodrošina teritorijas labiekārtošanu. Tā, piemēram, Sarkandaugavā salīdzinoši nesen – šī sasaukuma laikā – labiekārtots Alekša skvērs ar aktīvu Sarkandaugavas attīstības biedrības aktīvistu iesaistīšanos, Bolderājā ir uzsākta Tekstilnieku parka labiekārtošana. Sarkandaugavas un Dzegužkalna parkos ir  atjaunoti bērnu rotaļu laukumi. Šobrīd notiek Aldara parka rekonstrukcijas projekta izstrāde, bet pati rekonstrukcija, ja viss notiks kā iecerēts, sāksies nākamgad.

Ja runājam par satiksmes infrastruktūru, pieejamā finansējuma ietvaros, tiek veikti ikdienas uzturēšanas darbi. Ņemot vērā, ka finansējums, kas tiek atvēlēts ielu infrastruktūras uzturēšanai un pārbūvei nav pietiekams, lai atrisinātu problēmās visās vietās, kur tas neapciešams, prioritāri finansējums tiek novirzīts Eiropas līdzfinansētajiem projektos, kā arī ielām ar augstu satiksmes intensitāti un sabiedriskā transporta kustību. Informējam, ka šobrīd tiek izstrādāti būvprojekti satiksmes pārvada izbūvei, kas savienos Viestura prospektu ar Tvaika ielu, kā arī Tvaika ielas pārbūvei, tādējādi uzlabojot satiksmes situāciju arī Sarkandaugavas apkaimē.

 

#1924 Inta 2017-04-28 10:20:55

Labdien! Jautājums ir par zemes gabalu Jūrmalas gatve-Muižas iela – veloceliņš, ar kadastra nr. 01000930027, Platība: 9.0081 ha, Piederība: Pašvaldība (info no kadastsr.lv). Pēc vēsturiskiem datiem cik es sapratu šī platība ir daļa no kādreizējas Anniņmuižas. 1) Vai ir plāns izveidot sakārotu parku šajā platībā? Pļavu labprāt izmanto atpūtai ar bērniem, bet tik pat labi, kā vietu suņu pastaigām. 2) Jā nē, tad kurš atbildīgs par šī īpašuma uzturēšanu atbilstoši RD noteikumiem nr. 146? Ir ļoti aizaudzis ar krūmiem, kā arī netiek kopts gar Jūrmalas gatvi, no lapām un atkritumiem. 3) Vai ir kādi nākotnes plāni restaurēt, atjaunot un savest kārtībā no muižas palikušo pēdējo ēku (Jūrmalas gatve 76 k-3), kopā ar koku aleju un dīķi? Paldies.

Zemesgabals Jūrmalas gatvē, Rīgā (bez adreses, kadastra apzīmējums 0100 093 0027), ar platību 90 081m² ir Rīgas pilsētas pašvaldības īpašums (zemesgrāmatas nodalījuma Nr.100000117472), kura daļa – 8 500 m² neaprīkota pastaigu teritorija, apstādījumu un dabas teritorija ar Rīgas domes 15.09.2009. lēmumu Nr.262 “Par valsts pārvaldes funkciju un valsts vai pašvaldības komercdarbības veikšanai nepieciešamajiem Rīgas Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā esošajiem Rīgas pilsētas pašvaldības nekustamajiem īpašumiem, kā arī par zemesgabalu piekritību un piederību” iekļauts pašvaldības funkciju veikšanai nepieciešamo zemesgabalu sarakstā (29.punkts). Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija minēto zemesgabala daļu ir iecerējusi veidot kā atpūtas zonu ar bērnu laukumiem un pastaigu celiņiem, bet pašreiz, līdzekļu trūkuma dēļ, labiekārtošanas darbi netiek veikti.

Cita minētā zemesgabala (kadastra apzīmējums 0100 093 0027) daļa ārpus ielu sarkanajām līnijām ~80 000 m²  ir meža, apstādījumu un dabas teritorija ar Rīgas domes 14.12.2010. lēmumu Nr.2326 “Par valsts pārvaldes funkciju veikšanai vides nozarē nepieciešamo Rīgas pilsētas pašvaldības nekustamo īpašumu saraksta Nr.5 (meži Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā) apstiprināšanu un zemesgabalu piekritību un piederību” iekļauts pašvaldības funkcijas – saglabāt esošās dabas vērtības, paaugstināt meža kopējo ekoloģisko vērtību, attīstīt rekreatīvo funkciju veikšanai vides nozarē nepieciešamo zemesgabalu sarakstā.

SIA “Rīgas meži” Anniņmuižas mežu, tajā skaitā arī kadastra vienības 0100 093 0027 daļu, apsaimnieko kā mežu, jo saskaņā ar Meža likumu tā ir meža zeme. Latvijā mežā, neatkarīgi no meža atrašanās vietas – pilsēta vai lauku teritorija, ir jāsaglabā noteikts daudzums mirušās koksnes, sevišķi resno dimensiju kritušie koki. Tāpat mežā netiek savāktas lapas. SIA “Rīgas meži” meža apsaimniekošana ir sertificēta pēc PEFC sertifikāta, kas paredz šādas meža kopšanas prasības.

Atlikusī daļa uz šo brīdi ar Rīgas domes 07.10.2014. lēmumu Nr.1630 “Par mežu un meža zemju Rīgā un īpaši aizsargājamo dabas teritoriju pārvaldīšanas un apsaimniekošanas līguma noslēgšanu ar sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Rīgas meži” ir nodota SIA „Rīgas meži” pārvaldīšanā un apsaimniekošanā, bet pēc atmežošanas šīs  zemesgabala daļas paredzētas ielu izbūvei.

Savukārt vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis: Anniņmuižas dzīvojamā ēka (valsts aizsardzības Nr.7722) Jūrmalas gatvē 76, korpuss 3, Rīgā (kadastra apzīmējums 0100 093 0003 002), kā arī alejas un dīķis ietilpst Latvijas valstij Latvijas Universitātes personā piederošā nekustamā īpašuma Jūrmalas gatvē 76, Rīgā (kadastra Nr.0100 093 0003) sastāvā (zemesgrāmatas nodalījuma Nr.100000302083), tādēļ par tā sakārtošanas vai attīstības iecerēm informāciju var sniegt tikai tā īpašnieks – Latvijas Universitāte.

Papildus informējam, ka Rīgas Administratīvā inspekcija pastāvīgi uzrauga minētās teritorijas. Inspekcija 09.05.2017., apsekojot zemes gabalu Jūrmalas gatvē, Rīgā, (kadastra Nr.0100 093 0027), par konstatēto administratīvo pārkāpumu (atkritumu uzkrāšanos) sastādīja apskates protokolu, kas ar pavadvēstuli nosūtīts SIA ,,Rīgas meži”. Atkārtoti pārbaudot, secināts, ka SIA “Rīgas meži” apskates protokolā norādītos saistošo noteikumu pārkāpumus ir novērsusi.

Savukārt veicot regulāras pārbaudes nekustamajā īpašumā Jūrmalas gatvē 76, Rīgā, (kadastra Nr.0100 093 0003), kura sastāvā ietilpst zemes gabals 78 859 m2 platībā un desmit uz tā esošās būves (t.sk. mācību ražošanas darbnīca Jūrmalas gatvē 76 k-3, Rīgā, ar kadastra apzīmējumu 0100 093 0003 002) Inspekcija, uzraugot Rīgas domes saistošo noteikumu izpildi, par konstatētajiem administratīvajiem pārkāpumiem pēdējā pusotra gada laika sastādījusi 10 apskates protokolus. Arī šobrīd ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par nekustamajā īpašumā Jūrmalas gatvē 76, Rīgā, konstatētajiem administratīvajiem pārkāpumiem.

1 Komentārs
Inline Feedbacks
View all comments
Ārija
6 gadi

Labdien!
Vēlos uzzināt, kad tiks remontēts Brīvības gatves 232 iekšpagalms. Pavisam netālu, starp Biķernieku un Raunas ielu kādu laiku atpakaļ ir pamatīgi izremontēts iekšpagalms, sastādīti koku, savesta melnzeme. Tāpēc jautājums -pēc kādiem parametriem izvēlaties, kuru iekšpagalmu remontēt, kuru ne.
Ar cieņu,
Arija


Aktualitātes