Par aktuālo Rīgā (03.05.)

Par aktuālo Rīgā (03.05.)

07.05.2018

 
Uzdod savu jautājumu šeit
 

#2204 Lūcija 2018-04-11 22:53:52
Kāpēc jau vairākus gadus ir slēgts gājēju ceļš uz Zemitānu tilta abos virzienos A.Čaka ielas pusē?

Gājēji no Purvciema puses (gan no Ieriķu ielas, gan no Braslas ielas, gan no Dzelzavas ielas) pa ietvēm var nokļūt uz vienu no tilta ietvēm, tālāk pa vienu no tilta ietvēm līdz kāpnēm, kas atrodas aiz dzelzceļa pie Zemitānu stacijas un ir aprīkotas ar bērnu ratiņu nobrauktuvi. Pa minētajām kāpnēm var nokļūt uz ietvēm zemes līmenī, pa kurām savukārt var nokļūt  tālāk virzienā uz Aleksandra Čaka ielu.
Virzienā uz pilsētas centru pie minētajām kāpnēm sākas ietve tehniskām vajadzībām,  kas paredzēta tikai satiksmes pārvada uzturēšanas darbu nodrošināšanai. Tehniskās ietves platums vietās pie kontakttīkla stabiem ir tikai 0,5m. Ņemot vērā, ka tehniskās ietves platums neatbilst normatīvajos dokumentos noteiktajam gājēju ietves platumam, tā nevar tikt  izmantota drošai gājēju satiksmei, kā arī gājēji ar bērnu ratiņiem nevar ieraudzīt šaurās vietas un iekļūst strupceļā, tehniskā ietve gājēju satiksmei ir slēgta.
Izstrādājot Jorģa Zemitāna pārvada pārbūves projektu tiks izskatīta iespēja paredzēt esošās tehniskās ietves paplašināšanu un pārveidošanu pār gājēju ietvi.

#2203 Lūcija 2018-04-11 22:49:34
2016. gada 17.maijā Nils Ušakovs savā facebook kontā bija ievietojis sekojošu ierakstu. Tā izskatīsies veloceliņš, kas savienos Imantu ar Daugavgrīvu. Pēdējie šķēršļi būvniecībai ir noņemti (…). Viss ir ATRISINĀTS. Nākamgad pavasarī sāksim būvēt un rudenī pabeigsim. Nu jau ir 2018. gads. Vai šādu ierakstu nevajadzētu uzskatīt par pilnīgu dezinformāciju?

Pēc RD Satiksmes departamenta pasūtījuma pašlaik norit būvprojekta “Veloceļa “Imanta – Daugavgrīva” izbūve” skaņošana Rīgas pilsētas būvvaldē. Pēc Rīgas pilsētas būvvaldes atzīmes izdarīšanas būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi un pēc garantēta finansējuma piešķiršanas tiks uzsākta būvprojekta “Veloceļa “Imanta – Daugavgrīva” izbūve” īstenošana.
Par veloceļa Imanta-Daugavgrīva izbūvi – pēc vienošanās par zemes atsavināšanu (būvprojekts izstrādes stadijā); konkurss par būvniecību tiks izsludināts jūnijā, būvniecība jūlijā/augustā; darbu izpilde – 6 mēneši – darbi ieslīgs arī 2019.gada būvsezonā.

#2202 Nauris 2018-04-10 14:37:23
Labdien. Regulāri pārvietojos ar 1.tramvaju un nevienu reizi neesmu manījis jauno tramvaju šajā maršrutā. Kuros maršrutos tiek “laisti” tramvaji ar zemo grīdu?

#2201 Nauris 2018-04-10 14:22:19
Labdien. Regulāri pārvietojos ar 1.tramvaju un nevienu reizi neesmu manījis jauno tramvaju šajā maršrutā. Kuros maršrutos tiek “laisti” tramvaji ar zemo grīdu?

Zemās grīdas tramvaji apkalpo 1. un 11.tramvaja maršrutu (šie maršruti ir tehniski pielāgoti). Visi 26 RP SIA “Rīgas satiksme” rīcībā esošie zemās grīdas tramvaji tiek norīkoti maršrutos. Jānorāda, ka rīta izlaidumā tikai 1.tramvaja maršrutā vien būtu nepieciešami 28 zemās grīdas tramvaji, tāpēc arī joprojām kursē vecie tramvaji.

#2200 Egīls 2018-04-09 13:17:26
Labdien! Liels paldies, ka dome sniedz iespēju senioriem-pensionāriem braukt ar sabiedrisko transportu bez maksas. Bet, sabiedriskā transporta maršrutu un kustības saraksti pieturvietās ir piestiprināti tik augstu, ka ar vāju redzi nav iespējams saskatīt sīko druku. Acu augstumā ir novietota pasažieriem nesvarīga informācija. Vajadzētu novietot sarakstus maksimums 150cm attālumā no zemes, bet ja to ir daudz, tad zemāk kā 150cm. Vieglāk ir pieliekties nekā kāpt uz miskastēm, kas turpat atrodas. Pieņemu, ka ne es viens tā uzskatu.

Rīgā ir aptuveni 2000 pieturvietas, un katra ir jāvērtē atsevišķi. Ir ļoti noslogotas pieturvietas, kur saraksti ir izvietoti visās pieturstaba pusēs un no augšas līdz staba apakšai, tādejādi šajā pieturvietās iespēja mainīt sarakstu augstumu ir ierobežota. Tāpēc, lai saprastu, vai aprakstīto gadījumu var risināt, jāsaprot, par kuru konkrēti pieturu ir runa. Lūdzu precizējošo informāciju sniegt zvanot pa RP SIA “Rīgas satiksme” bezmaksas tālruni 80001919.
 
#2199 kvalitativs ceļa segums 2018-04-08 17:58:08
Labdien. Kad tiks ieklāta jauna asfalta virskārta 1. Gaiļezera ielā/ katastrofa ne iela 2.Hipokrāta iela 3.Ulbrokas iela, atsevišķos posmos, vēlams visu ielu 4.Katlakalna iela. Šajās ielās ir daudz iesēdumu, daudz veco lauzumu vietu, kuras ir iegrimušas, nelīdzenas komunikācijas, utt. Par bedrīšu lāpīšanu neiet runa, nav ko lāpīt ir jāieklāj jauna asfalta virskārta.

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka 2018.gadā šajās ielās nav paredzēta seguma atjaunošana. RD Satiksmes departaments turpinās veikt bedrīšu remontu. Ziemas laikā tiek labotas tikai avārijas bedres. Sākoties būvsezonai (apmēram no 15.04.) tiek uzsākta intensīva ceļu apsekošana un bedru labošana.

#2198 Anna 2018-04-07 18:06:16
Sveiki. Kas vēl tiks sakārtots, labiekārtots Rīgā šogad? Varbūt saistībā ar simtgadi ir kāds papildus plāns? Piemēram, vairāk sakārtotu parku, skvēru, bērnu laukumu. Diemžēl ir vēl daudz nesakoptu teritoriju, nepabeigtu projektu. Jo īpaši rajonos tālāk no centra.

1) Pilsētas attīstības departamenta sniegtā informācija.
Notiek Āfrikas savannas būvniecība Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, lai jau 2018.gada rudenī atklātu jauno ekspozīciju.
Šogad tiks realizēts ERAF līdzfinansēts projekts par Antropogēno slodzi (Antropogēnā slodze ir tieša vai netieša cilvēku un viņu saimnieciskās darbības iedarbība uz dabu kopumā, vai uz tās atsevišķiem komponentiem un elementiem (ainavām, dabas resursiem, utml.). Pārmērīga antropogēnā slodze var novest pie teritorijas dabisko īpašību zaudēšanas) mazinošas infrastruktūras izbūvi dabas parkā „Piejūra”, kas paredz veselības taku izbūvi ar aprīkotu atpūtas zonu pludmalē (koka laipas, info. stendi, vingrošanas elementi, āra trenažieri, bērnu rotaļu objekti, soliņi ar atkritumu urnām, velonovietnes), kā arī paredzēts izbūvēt autostāvvietu šajā teritorijā (Mangaļsalas ielā 2 un Mangaļsalas ielā 5a). 
Projekta „(LIFE CoHaBit)  – Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā „Piejūra” (Natura 2000 vieta)”  ietvaros plānots mazināt antropogēno slodzi uz ES aizsargājamiem biotopiem dabas parka «Piejūra» teritorijā, nodrošināt bioloģiskās daudzveidības  saglabāšanu,  vienlaikus nodrošināt kvalitatīvu un dabas izziņas infrastruktūru (Mangaļsala).
Gada nogalē plānots uzsākt Aldara parka pārbūves 1.kārtu, kas paredz veloparka izbūvi Aldara parkam pieguļošajā teritorijā, tajā skaitā atbalstsienas pārbūvi, kāpņu pārbūvi, žoga izbūvi un atsevišķu celiņu izbūvi (Sarkandaugava).
2) SIA “Rīgas meži” jau pērn pēc SIA “ONAVA” iniciatīvas kopīgi ar visas Latvijas dārzniekiem ieplānojusi ziedošo 100-gades pavasara dobi – sīpolpuķu stādījumu abpus Brīvības piemineklim.
Ēbelmuižas parkā kopīgi ar Rīgas Pārdaugavas izpilddirekciju un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu sezonas garumā darbosies kultūrtelpa „Strops”.
Ziemeļblāzmas parkā tiks veidots plašs peoniju stādījums.
Uzvaras parka daļā, kur Japānas sakuru stādījumi, tiks veidots koktēlniecības vides objekts no pērn nokaltuša koka (gobas), kurā simboliski savīsies japāņu motīvi un latvju raksti.
Esplanādes parkā tiks uzstādīts sezonālā vides objekts – ESI BITE, kas pārvests no Tallinas, kur pērn festivālā “TALLINN FLOWER SHOW ‘2017” ieguva 1.vietu kā Rīgas pilsētas vides objekts.
3) Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija informē, ka tiek plānota sporta – rotaļu laukumu izveide (apmēram četru), bet par vietām vēl pāragri runāt – pašlaik sadarbībā ar Rīgas pilsētas būvvaldi tiek veikta izpēte iespējamām laukumu uzstādīšanas vietām.
Tāpat tiek plānota skatu platformas atjaunošana uz Juglas ezera pie Strazdumuižas ar apgaismojumu, atpūtas zonu – galda spēļu virsmām, informācijas tablo par Juglas ezerā un piekrastē esošo floru un faunu, segumā iestrādātām spēlēm bērniem. Šogad tiks izstrādāts projekts un uzsākti sagatavošanas darbi.
Iekškvartālu piebraucamo un koplietošanas ceļu un teritoriju plānotie seguma atjaunošanas darbi.
4) Latvijas simtgades gadā Rīgas Austrumu izpilddirekcija plānojusi turpināt darbu sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu mobilās kultūrtelpas “Strops” darbības nodrošināšanā Mazjumpravas muižā, Ķengaraga apkaimē. 
Ikdienā Rīgas Austrumu izpilddirekcija strādās pie jaunu bērnu rotaļu laukumu ierīkošanas, iekš kvartālu remontdarbiem Pļavnieku un Ķengaraga apkaimēs, kopā ar māksliniekiem sakārtos Ģertrūdes – Daugavpils ielu tuneli.
Tiks turpināts darbs pie Mazjumpravas muižas dzirnavām (mūrēšanas, namdaru un apdares darbiem, kā arī pie teritorijas labiekārtošanas darbu veikšanas. Ir plānots uzstādīt videonovērošanu un apsardzes signalizācijas ierīkošanu Mazjumpravas muižas dzirnavās); piebraucamā ceļa uz peldvietu atjaunošana, kā arī peldvietas paplašināšana un labiekārtošana.
Dārziņos 2017.gadā tika ierīkots basketbola laukums, šogad tiek plānots veikt labiekārtošanu – bruģēšanu, soliņu un velo turētāju uzstādīšanu.
Šogad Ķengaraga promenādē  būs uzstādītas 35 betona vāzes ar pavasara, vasaras ziedu akcentiem, un 2 piramīdu vāzes, kuras precēs mūsu iedzīvotājus un viesus, kuri apmeklēs Daugavmalas promenādi.
5) Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija šogad veiks šādus darbus:
Rīgas Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas iekškvartālu piebraucamo un koplietošanas ceļu un teritoriju plānotie seguma atjaunošanas darbi.
Bērnu rotaļu un sporta laukumu izbūve – Garā ielā b/n, Sidraba ielā b/n, Kleistu atpūtas zonā, Jūrmalas gatvē b/n tiks ierīkota aktīvās atpūtas zona; bērnu rotaļu laukums, sporta laukums.
Bērnu rotaļu un sporta laukuma gājēju celiņu ierīkošana Lielupes ielā.
Bolderājas karjera teritorijas labiekārtošana – piebraucamā ceļa un stāvvietas segumu izbūve.
Lucavsalas atpūtas zonā: autostāvvietas projekta dokumentācijas izstrāde, smilts seguma atjaunošana volejbola laukumam, peldvietas gultnes atjaunošana.

#2197 Filips 2018-04-06 08:54:31
Labdien! Saņēmām RNP rēķinu par martu. Ūdens patēriņa starpība 3.4m3 ir norādīta lielāka par patērēto – 3.361m3. Mūsu mājā ir uzstādīti C klases ūdens skaitītāji, kas paši nolasa rādījumus. Vai man ir jāapmaksā šī korekcija? Kurzemes prospekts 34

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” paskaidro, ka līdz brīdim, kamēr dzīvojamās mājas Kurzemes prospektā 34, Rīgā (turpmāk – Dzīvojamā māja) dzīvokļa Nr.50 īpašnieks savā īpašumā nebija veicis ūdens patēriņa skaitītāju (turpmāk – ŪPS) nomaiņu ar attālinātas ŪPS rādījumu nolasīšanas iekārtu, saskaņā ar 16.06.2015. Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulces protokola lēmumu, sākot no 2017.gada septembra aprēķins par ūdens patēriņa starpību tika veikts dzīvokļa Nr.50 īpašniekam. Tā kā minētā dzīvokļa īpašnieks 08.01.2018. veica ŪPS nomaiņu, turpmāk ūdens patēriņa starpība, ja tāda izveidosies Dzīvojamajā mājā, atbilstoši 16.06.2015. Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulces protokola lēmumam tiks sadalīta proporcionāli uz visiem dzīvokļiem Dzīvojamajā mājā.
Papildus SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” dara zināmu, ka tuvākajā laikā tiks veikta Dzīvojamās mājas kopējā ievadā esošā ŪPS apsekošana, lai noskaidrotu iespējamo ūdens patēriņa starpības iemeslu, proti, vai nav notikusi ūdens zādzība. Tāpat tiks izskatīta iespēja veikt ŪPS pirmstermiņa verifikāciju.
 

1 Komentārs
Inline Feedbacks
View all comments
Roberts
5 gadi

Andri, kā jūs vērtējat Rīgas Domes deputāta Sanda Riekstiņa aktīvo un visādi citādi konstruktīvo darbību Rīgas domē, izgaismojot pie varas esošās partijas neizdarības un korumpētību?


Aktualitātes