Ieskats vērienīgajā gadsimta svarīgāko dziesmu koncertā LVTOP100!

Ieskats vērienīgajā gadsimta svarīgāko dziesmu koncertā LVTOP100!

16.11.2018

Jau svētdien, 18. novembrī, Latvijas Televīzijas un Radio SWH ēterā izskanēs 10 gadsimta būtiskākās un iedvesmojošākās dziesmas. Ar jaudīgiem, tautas un dziesmas spēku apliecinošiem priekšnesumiem uzstājās Renārs Kaupers, Viktors Lapčenoks, Ainars Virga, Intars Busulis, Ieva Akurātere, grupa “Menuets”, Mārtiņš Brauns un citi mūziķi.

Pērn Radio SWH izveidoja interneta aptauju, kurā ikviens varēja pieteikt savas nozīmīgākās latviešu dziesmas, kas tapušas laika posmā no 1918. līdz 2018. gadam. Tad norisinājās tautas balsojums, bet, sākot no šī gada jūnija, Radio SWH reizi nedēļā no 100. vietas atklāja topā iekļuvušās dziesmas. Vakar Radio SWH ēterā tika paziņotas dziesmas, kas LVTOP100 aptaujā ieņēmušas pirmās piecas vietas, līdz ar to nu zināmas visas 100 dziesmas, ko pati tauta aptaujā atzinusi par sev svarīgākajām un arī 10 nācijai svarīgākās dziesmas, kas izskanēs 18. novembra koncertā un kurās meklējams mūsu kopības kods. Kopā ar mūziķiem uz skatuves kāps arī kopkoris un orķestris, bet koncertu vadīs dzirkstošā TV dīva Dagmāra Legante un Radio SWH valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics. Koncertā klausītāji dzirdēs gan tautas svarīgākās dziesmas klasiskā izpildījumā, gan dažus pārsteidzošus, taču ne mazāk uzrunājošus priekšnesumus.

Gadsimta nozīmīgākās dziesmas ir:
10) “Mēmā dziesma” (R. Pauls, J. Peters)
9) “Kalniem pāri” (J. Aišpurs, J. Aišpurs)
8) “Tik un tā” (U. Stabulnieks, M. Zālīte)
7) “Dziesma, ar ko tu sāksies?” (I. Kalniņš, V. Kalniņš)
6) “Manai tautai” (B. Ritmane, A. Ritmanis)
5) “Viņi dejoja vienu vasaru” (I. Kalniņš, M. Čaklais)
4) “Pie dieviņa gari galdi” (tautasdziesma)
3) “Mana dziesma” (R. Kaupers, R. Kaupers un I. Cipe)
2) “Dzimtā valoda” (A. Virga, G. Vieru (atdzejojis I. Ziedonis))
1) “Saule, Pērkons, Daugava” (M. Brauns, Rainis)

Krāšņā svētku koncerta kopkori veidos Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, LU jauktais koris “Juventus” un LU kamerkoris “DeCoro” diriģenta Romāna Vanaga vadībā. Koncertu papildinās videostāsti, kas atklās atklāsies, kā šīs spēka dziesmas tapušas, ko par tām saka to autori, izpildītāji, cilvēki, kas smēluši spēku  to melodijās un vārdos. Par dziesmas nozīmi nācijas un pašu dzīvē runās Vaira Vīķe-Freiberga, Dita Lūriņa, Imants Kalniņš, Ojārs Rubenis un citi.

Koncertu 18. novembrī plkst. 21.25 varēs klausīties Radio SWH ēterā un skatīties LTV1 ēterā. Sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv koncertu varēs vērot visā pasaulē bez ierobežojumiem!

 

0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes