Aldis Šteimanis – Izbira mūžība

Aldis Šteimanis – Izbira mūžība

04.10.2016

Mūzikas autors-Aldis Šteimanis
Vārdu autors-Aldis Šteimanis
Izpildījums-Aldis Šteimanis

Komponists un mūziķis, dziesmas “Nāk Nakts” autors un izpildītājs Aldis Šteimanis par sevi raksta: „70. gadu beigās un 80.gadu sākumā darbojos Cēsu rajona Kultūras Nama grupā “Tremolo” kopā ar nākošo grupas “Opus” dalībnieku Gunti Vecgaili, vēlāk strādāju Valmieras KN. TEA “Kvelde” kopā ar vēlāko grupas “Jumprava” dalībnieku Aigaru Krēslu. Pēc tam strādāju Ogres KN TEA “Metronoms” kopā ar vēlāko grupas “Linga” dalībnieku Armandu Cālīti. Visos šajos kolektīvos esmu darbojies kā solists vokālists un dziesmu autors.

Dziesma patiesībā kā ideja, ir lolota jau vairāk nekā gadu. Kā jau visas manas dziesmas viņa cirkulēja pa apli tepat tepat – kaut kur gaisā līdz izveidojās tas pats pamata kukulītis vai pieneņpūka ,kas bija tepat vien jāsatver.

Es principā visas savas dziesmas komponēju uz akustiskās ģitāras, tas jau ir iesācies no maniem agrās jaunības gadiem tālajos 70.gados.Top akordu ķēde, kas noapaļojas un arī pamatā vai īsi pirms tam top arī teksts.

Jo laikam jau ir tā, kā teica nelaiķis Frenks Zappa, pilnībā paļauties vari tikai pats uz sevi. Pēc šā sākas izmisīgi mokošs miksēšanas process, jā tas tiešām man nenāk viegli, jo māc nemitīgas šaubas par īsto skanējumu. Pēc tam instrumentālā partitūra tiek papildināta ar kādu “rozīnīti”. Nu tāds šis darbs vismaz man īsumā ir. Jā, vēl ir labi, ja dziesma netiek rakstīta “skurstenim”.