Ar Basām Kājām – Kad satumsīs

Ar Basām Kājām – Kad satumsīs

21.07.2020

Mūzikas un teksta autors Gļebs Peško

Grupa „Ar Basām Kājām” radās 2004. gadā Lielvārdes novada pagastā Jumpravā. Pēdējos gadus bijām klusējuši un ierauti katrs savā ikdienā. Bet kaut kā visam pa vidu ar grupas biedriem ik pa laikam satikāmies un padziedājām, dalījāmies ar idejām un likām tās atvilktnē, ar domu kādreiz vilkt laukā, nezinot, vai tas īsti kādreiz notiks.

Konkrēti šī dziesma „Kad satumsīs” ir grupas solista Gļeba Peško darbs. „Uzrakstīju šo dziesmu pirms 3 gadiem, kad strādāju ārzemēs un ilgojos pēc sievas un dēla. Jāatzīst, ka tajā laikā piedziedājums bija pilnīgi cits. Interesanti, ka piedziedājumu nomainīju tieši tajā dienā, kad mūzika bija gatava, un bija jāiedzied vokāls. Tad nu ar dziesmas producentu Jāni Čubaru nācās izvēlēties, kuru piedziedājumu likt dziesmā. Tagad pats saprotu, ka piedziedājuma izvēle bija pareiza.”

„Kad dziesma bija gatava, sapratu, ka beidzot esmu nobriedis klipam.  Atteikt man nespēja tuvs draugs Mikus Kovaļevskis. Nolēmām celties ļoti agri, lai nofilmētu saullēktu, bet, atbraucot Mikam pakaļ, sapratu, ka esmu aizmirsis telefonu un plkst.3:30 dauzīties pie durvīm nebūtu vēlams. Mikus, nevarējis mani sazvanīt, nodomāja, ka es guļu. Līdz ar to saullēktu mēs  nenoķērām, bet filmēšana šajā diena vienalga mums aizņēma 18 stundas. Jautri bija staipīt ģeneratoru ar prožektoriem nakts vidū pa Lielvārdes apkaimi un skaidroties ar klusumu gribošiem pilsoņiem.”

„Dienā pirms klipa filmēšanas man ienāca prātā doma, ka nepieciešams gaismas ķermenis, kas simbolizētu gaismu, par ko dziedu dziesmā.  Manu ideju par gaismas “bumbu”  uzķēra un palīdzēja realizēt  grupas bundzinieks un metālmākslinieks Aldis Lambergs. Jāatzīst, ka pats vēl īsti neesmu sapratis – tā ir mana gaisma, ko nesu, vai kāda cita.”

Katrā no mums ir sava gaisma, ko nesam un apstarojam visu sev apkārt.  Katrs no mums, noteikti, ir tik ļoti pieķēries kāda cita gaismai, siltumam, blakus esamībai, ka vairs nespēj iztēloties dzīvi bez tā.”

Grupas „Ar Basām Kājām” dziesmas  „Kad satumsīs” videoklipu pašlaik iespējams apskatīt vietnē Youtube.com. Un drīzumā būs arī vadošajās mūzikas platformās.

https://www.youtube.com/watch?v=x-sCTCCZRks&authuser=1