Artūrs Jauntēvs – Mazliet kauns

Artūrs Jauntēvs – Mazliet kauns

13.08.2019

Teksta autors – Arnis Ritenieks
Mūzikas – Artūrs Jauntēvs.
Bet ne mazāku lomu, protams, spēlē arī pārējie, kas ņēmuši dalību dziesmas tapšanā.

Mūziķis, dzejnieks sirdī, bet praktiskais latvietis ikdienā.

Pamatskolas pirmajās klasēs, mūzikas skolotājas, kora vadītājas pamanīts, apguvu vokālās prasmes, vēlāk Balvu mūzikas skola, orķestris, un visbeidzot krogs, kā pirmā komerciālā skatuve un vēlāk, joprojām neizsīkusi interese par mūziku un tās izpildīšanu plašākai auditorija dažādos muzikālos projektos. Pašmācībā apguvis, es gan teiktu iepazinies ar ģitārspēli, tagad nešķirams ar to kā ikdienā tā arī uz skatuves.

Dziesmas teksta autors Arnis, būdams profesionāls sportists, bokseris, svarcēlājs, treneris, atraktīvs un vienmēr pozitīvs, bija sevī atklājis dzejnieku… Laimīgā kārtā padalījās ar mani un lūk – Mazliet kauns!! Izlasot dzejoli, pirmās sajūtas radīja noskaņu, kurā tapa, varētu teikt,  rietumu ietekmēta, latviski formatēta dziesma.

Vēstījums, nepārprotami, ir par mīlestību, jo par ko gan vēl ir vērts dziedāt.  Šoreiz gan mazāk sentimentālā, bet vairāk nepiespiestā, pat rotaļīgā veidā, ar avantūras piegaršu, vasaras karstajām naktīm un agrajiem rītiem atbilstošu noskaņu. Mēs katrs sevī glabājam atmiņas par romantiskiem piedzīvojumiem – šī dziesma tad nu, lai kalpo kā to uzjundītāja.