Dani Ryan – World

Dani Ryan – World

21.03.2023

Dziesmu komponists un liricists – Daniels Ravinskis sadarbībā ar grupas biedriem Jāni Zariņu un Angeļinu Volkovu, pie ierakstīšanas strādāja visi Dani Ryan dalībnieki. Dziesmu miksēja Daniels Ravinskis, masteringu un miksinga asistenci veica Kaspars Greizis.

Daniela Ravinska izveidotais sint-roka projekts “Dani Ryan” pēc debijas albuma “Open” (2019) tika pārveidots par īstu rokgrupu, pēc eksperimentāla otrā albuma “Party!” (2020), Daniels Ravinskis (vokāls, ģitāra, sintezators), Jānis Zariņš (bungas) un Angelina Volkova (bass-ģitāra) pandēmijās laikā ierakstīja koncertalbumu “Performance”, iezīmējot kolektīva multimediālos un enerģiskos dzīvo koncertu priekšnesumus. Jau klausītāju iemīļotās Dani Ryan kompozīcijas ir “Radio Anna”, “Exciter” un “Meloman”. Pateicoties klausītāju aktivitātei, Radio Anna iekļuva radio NABA TOP 3 dziesmu sarakstā un tika aktīvi atskaņota radio ēterā. Dani Ryan patīk veidot un radīt visu pašiem gan mājās, gan mēģinājuma telpā un ar maksimāli ierobežotu budžetu, tas pats attiecas arī uz grupas jauno albumu “Songs Of Comfort For Every Day”, ar ko klausītāji tiks iepazīstināti 2023 gada pavasarī.

Dziesma World tika sarakstīta covid-19 pandēmijas laikā, idejiski kompozīcija ir par informācijas pārplūdi un bailēm lasīt jaunumus – jo visur saka, ka pasaulei ir beigas. Tālāk sākās karš Ukrainā, un atkal visiem ir slikti, bailes, pasauli nomāc ļaunums. Tieši šie divi smagie notikumi ietekmēja dziesmas liriku un albuma “Songs of Comfort for Every Day” noskaņu kopumā. Dziesmas vārdiem “World is going to end” ir atslēgvārdi “Not Today”, kuri pēc nozīmes translējas ka – “Mēs to neatļausim”.