Dženifere Rumpāne – Sapnis

Dženifere Rumpāne – Sapnis

13.11.2018

Mūzika – Dženifere Rumpāne
Vārdi – Vija Rumpāne

Dženifere Rumpāne ir džeza un populārās mūzikas pianiste, vokāliste, komponiste, aranžētāja un pedagoģe, kā arī desmitkārtēja starptautisko konkursu laureāte klasiskās mūzikas žanrā.
Mūzikas jomā Dženifere ir izpaudusies jau kopš bērnības. Absolvējusi P.Jurjāna mūzikas skolas klavieru nodaļu, Rīgas Doma kora skolu kā džeza mūziķe un ieguvusi bakalaura grādu džeza klavieru specialitātē Frosinones mūzikas konservatorijā „Licinio Refice” Itālijā, kur pašlaik turpina maģistratūras džeza studijas. Kā vienīgā pārstāve no Baltijas 2014. gada vasarā piedalījās džeza nometnē “sommerkursene.no” Norvēģijā. Savukārt 2016. gada pavasarī simfoniskā poēma “Mistērija”, ko Dženifere sacerēja 17 gadu vecumā, tika iekļauta pasaules laikmetīgās mūzikas izstādē “Musica con Vista”, kurā no 63 orķestra darbiem tika izvēlēti tikai 22 darbi, bez vecuma ierobežojuma apvienojot komponistus no visas pasaules. Jāpiemin, ka Dženifere ir saņēmusi diplomu kā 2016. gada veterāne par pašsacerēto dziesmu “Love Is What Love Does”, kas atradās Radio SWH raidījuma “Priekšnams” topā 30 nedēļas. Sadarbībā ar RPIVA tika prezentēts mūzikas videoklips Dženiferes pašsacerētai dziesmai “Vai Tu Jūti” 2016. gada 17. oktobrī. Šī gada trīs svarīgākie notikumi bija Dženiferes kompozīcijas „Kaladū” (stīgu kvartetam) pirmatskaņojums Itālijā, Dženiferes iegūtā 2. vieta džeza pianistu konkursā „Pianista sul Tevere” 21. jūnijā Romā, Itālijā, kā arī solo koncerts “Latviešu tautasdziesmas džeza stilā” pasaules mēroga festivāla “We Gather Friends” ietvaros Maskavas konservatorijas Rahmaņinova zālē 25. augustā.

Dziesma – “Sapnis” ir par divu mīlošu cilvēku sāpīgām atvadām un cerību, ka vēl kādu dienu satiksies. Neziņa par liktens pavērsieniem pilda sirdis ar nemieru un skumjām, tādēļ ir jādzīvo neziņā un gaidās, nokļūstot sāpīgas nostaļģijas un tukšuma varā. Vai maz būs lemts vēlreiz ielūkoties viens otram acīs un pateikt, cik ļoti mīl un cik drūmas ir bijušas dienas bez mīļotā cilvēka sev blakus? Bet īsta mīlestība ir stiprāka par jebkādiem šķēršļiem. Un mīlošiem cilvēkiem ir tikai viena vēlme – atrast ceļu atpakaļ vienam pie otra, lai būtu kopā.