Jānis Irbe – Krūze

Jānis Irbe – Krūze

25.02.2020

Mūzikas un teksta autors ir Jānis Irbe.

Grupas Jānis Irbe sastāvā ir arī Jānis Dubavs (elektriskā ģitāra, bekvokāls) un Patriss Valdemārs (taustiņi, bekvokāls) un Jānis Irbe (basģitāra, vokāls, ierakstos arī akustiskā un elektriskā ģitāra, bekvokāls, kā arī bungu mašīnas programmēšana – bungu ritmu izveide).

Dziesma “Krūze” ir no Jāņa Irbes debijas albuma “Kas aizņēmis mūsu prātus”, kas iznāca 2019. gada 27. augustā. CD formātā albums iznāca 8. novembrī, kad kā dāvana koncertā picērijā/bufetē “Ansamblis” nonāca pie pirmajiem klausītājiem.

Dziesma “Krūze” stāsta par to, cik svarīgi cilvēkiem ir uzturēt labas attiecības ar mīļotajiem cilvēkiem un nosargāt tās. Dziesmas nosaukums “Krūze” ir tēlains izteiksmes līdzeklis, kas satur kopā attiecības, tādēļ arī tekstā  “mūsu krūzes neizlīs”, šādi dzejiski Jānis rosina iztēli un klausītājus mudina vairāk šo dziesmas tekstu lasīt starp rindiņām.

Šajā dziesmā, atšķirībā no iepriekšējiem singliem, Jānis Irbe visus mūzikas instrumentus ir iespēlējis pats, kā arī aranžējis, producējis, ierakstījis un dziesmu miksējis. Šo dziesmu kā arī citas albuma dziesmas māsterēja Gints Sola, piešķirot gala skaņu. Dziesmas “Krūze” vizuālā noformējuma un arī paša albuma dizainu ir veidojis Mārtiņš Locs.

Dziesmu “Krūze” un tās videoklipu var sameklēt Jāņa Youtube kanālā. Albumu “Kas aizņēmis mūsu prātus” var klausīties katram iemīļotākajā mūzikas straumēšanas vietnē, piemēram, Spotify, Apple Music, Deezer, Bandcamp u.c.