Jānis Irbe – METRO

Jānis Irbe – METRO

05.06.2018

Dziesmas mūzikas un teksta  autors Jānis Irbe.

Jānis ar savu pavadošo sastāvu Emīlu Enkuru un Valteru Vanagu koncertēja šī gada „Summer Sound” festivālā,  kāpjot uz „Priekšnama” skatuves, kā arī koncertēja festivālā „Bauska TasTe”, kas norisinājās gleznainajā Bauska pilsētas parkā.
2016. gada rudenī  Jānis publicēja dziesmu „Paskaties”. Dziesma veiksmīgi startēja LR6 (radio NABA) latviešu mūzikas top10, ieņemot  vairākas reizes arī pirmo vietu. Dziesma veiksmīgi startēja arī radio SWH jaunās mūzikas „Priekšnama” topā, ierindojoties otrajā vietā, līdz ar to ieguva tiesības uzstāties „Priekšnama” lielkoncertā.

Dziesma  „Metro” radās iedvesmojoties no kāda  notikuma ārzemēs. Dziesmā pieminētās robežas nav tikai robežas starp valstīm, bet robežas kuras dažkārt novelkam sev, līdz ar to sāpinot sevi un citus. Dziesmas galvenais vēstījums nebūt  tik asiem vienam pret otru un vairāk ieklausīties vienam otrā. Nav nozīmes vai tas ir darbā, mājās vai uz ielas.
Jānim pašam ir grūti teikt par dziesmas stilu, bet var teikt, ka arī šī dziesma tā pat kā „Paskaties” ir ieturēta indie pop manierē, bet vairāk ir jūtama arī rokmūzikas ietekme un dažviet saklausāma  80 gadu mūzikas estētika.