Jauda – Vēju vīrs

Jauda – Vēju vīrs

14.02.2017

Mūzika un teksts – grupa JAUDA

Grupa JAUDA ir no Līvāniem, radusies pagājušā gada aprīlī apvienojot spēkus trim līvāniešiem.
Grupas pamatsastāvā ir trīs līvānieši ar ilggadēju skatuves pieredzi, kura uzkrāta spēlējot balles, jubilejas, kāzas, koncertus, kā arī korporatīvos pasākumus.

Dainis Paeglis, kurš savulaik ir spēlējis tādās grupās kā “Krampis”, “Straume”, kā arī patreiz vada folkloras kopu “Rūžupis Veiri” un ir līdzdarbojies arī daudzos citos projektos, grupā JAUDA dzied, spēlē basģitāru, kā arī raksta dziesmas.
Daniels Levickis ir bundzinieks ar ilggadēju stāžu. Savulaik spēlēja grupā “Velvet” un patreiz turpina to darīt grupā JAUDA. Tāpat Daniela bungu spēle ir dzirdama dažādu mūziķu studijas ierakstos, kuros viņš bija pieaicināts kā bundzinieks un perkusionists.
Gatis Pastars savulaik ir spēlējis taustiņus un ģitāru tādās grupās kā “Bez Aira”, “Airi” un “Straume”. Grupā JAUDA Gatis spēlē ģitāru, raksta dziesmas, nodarbojas ar grupas menedžmentu, kā arī savā studijā raksta grupas singlus un jauno grupas albumu.

Dziesma “Vēju vīrs” ir no topošā albuma, kuru plānots izdot šogad. Šo dziesmu izpildījām festivālā “BILDES2016” kopā ar Jāni Bukumu.
Dziesma radās, tā ka Daniels (bungas) teica, ka viņam esot foršs bīts izdomāts, dzirdot to Gatis (ģitāra) uzreiz pielikta rifu, kuru bija izdomājis kādu laiku atpakaļ, bet nekad tā nebija noformējusies vai attīstījusies par dziesmu, bet saliekto visu kopā izklausījās interesanti. Vēlāk “džemojot” kopīgiem spēkiem radās teksts un dziesma tika ierakstīta studijā.