Jāzeps – Vai atceries

Jāzeps – Vai atceries

18.04.2023

Mūzikas un teksta autors, Jāzeps Geide.
Mūzikas aranžiju un ierakstu veica Genādijs Griņko

Esmu profesionāls kāzu fotogrāfs, specializējos pāru un ģimeņu fotogrāfijā. Fotogrāfa karjeru aizsāku pirms pieciem gadiem. Ieguldot lielu apņemšanos un darbu, fotogrāfa karjera strauji sasniedza, visnotaļ, patīkamus apgriezienus. Pirms foto lietām dzīvoju Anglijā. Kopā ”laimes zemē” pavadīju 8 gadus.
Sapnis par studijā ierakstītu dziesmu man ir sekojis jau kopš bērnības, kā arī pati mūzika nebija sveša. Mācījos Olaines Mūzikas un mākslas skolā vijolspēli, kā arī dziedāju gan korī, gan ansamblī. Ātri vien secinot, ka ar vijoli pie meiteņu uzmanības tikt ir visai sarežģīti, pašmācības ceļā amatiera līmenī apguvu ģitāru. Iemācoties pirmos četrus akordus notika kas negaidīts,- uzrakstīju savu pirmo dziesmu. Tā nu devu vaļu radošajām izpausmēm, bet pārlieku raizējoties par apkārtējo viedokli, paturēju savus darbus pie sevis.
Esmu sasniedzis 32 gadu vecumu, un kādā rītā uzdevu sev jautājumu – ko, pēc vēl pagājušiem 30 gadiem, es varētu nožēlot visvairāk? Atbilde atnāca pārsteidzoši ātri – ja nebūšu sniedzis iespēju sapnim par mūziku. Tas mani ir atvedis līdz šim brīdim, kad rakstu atbildi SWH par sevi un manis radītu dziesmu. Patīkami!

Dziesma ”Vai atceries” radās jau pirms, aptuveni, 2 gadiem. Tiesa gan, tālāk par viesistabu to neizlaidu. Brīdī, kad dziesma tapa, gāju cauri interesantam posmam attiecībās. Bija iestājusies rutīna, un mūsu dzīve balstījās tikai uz uzmanības sniegšanu meitai, atstājot vienam otru ‘otrajā plānā’. Domās, protams, sāka rosīties jautājumi par laimi un kopdzīves nākotni, kā rezultātā, atmiņās gremdējoties ar ģitāru rokās, spontāni radās ”Vai atceries”. Dziesmu veltīju sieviņai, ar cerību iedegt dzirkstelīti kādu izjutām attiecību sākumā. Iespējams, ka tā nospēlēja savu lomu attiecību uzlabošanā, kā rezultātā joprojām esmu laimīgi precējies, un nu jau ar divām meitiņām.
Dziesma jau ir piedzīvojusi radio pirmatskaņojumu LR2 ”Ceļojums” rubrikā ‘Nākotnē’.