KRUUMI – A Ja Man Būtu

KRUUMI – A Ja Man Būtu

23.02.2021

Dziesmas izpildītājs: KRUUMI
Vārdu autors: KRUUMI/ Māris Pūpols

Aiz eksperimentālā hip-hop projekta KRUUMI stāv radoša personība, ar mākslinieka dvēseli – Māris Pūpols.
Muzikālo darbību “pagrīdē” uzsācis jau 2010.gadā, šobrīd darbojas zem skatuves vārda KRUUMI.
Kā saka Māris – “KRUUMI ir muzikāls portāls starp manu pasaules redzējumu un klausītāju. Ietekmējoties no 90-to gadu dziesmu saturiskuma, cenšamies radīt elektronikas, dzīvo instrumentu un teksta plūsmas mūsdienām aktuālu savienojumu”.
Projekta KRUUMI mūzikā dominē viegli satīriskas, filosofiskas un metaforiskas atziņas.

“A Ja Man Būtu” ir projekta trešais singls.
„… Iecere nekad dziesmām man nenāk uzreiz ar konkrētu tematisko veltījumu. Sākumā ir personīgais noskaņojums, kad jūtu, ka virmo domu dzinulis kaut ko uzrakstīt. Varētu teikt, ka paejot kādam laika posmam, iekšējā pieredze no dzīvē gūtā, redzētā, saprastā, izformulēju caur savu radošo prizmu. Tāpēc arī albums top lēnītēm. Bet iepriecinājums ir tas, ka virzos uz 12 dziesmām albumā.
.Tapšanas process dziesmām ir, tā teikt, uz “smalkām notīm” Tas var būt kāds akustiskās ģitāras ritmiņš, kura demo formātā ierakstu un iedungoju kādu tekstu, beidzot ar ierakstu profesionālā studijā džemojot un savādāk eksperimentējot. Tekstu būvēšanai, pirmām kārtām, cenšos iekļaut ritmiku. Fonētiskais raksturs nāk no sevis. Satīrisms, sarkasms, ironija, metaforizēšana, jokošana tekstos tā ir atribūtika, kura ir gan manā raksturā, gan instrumentārijs, lai dziesma kā gleznā būtu ar dažādiem otas triepienem. Sekojoši tam, lēnām ļauju pietuvoties arī tematiskam saturam. Vispār esmu amatieris šajā jomā, bet šķiet, ka jo vairāk tam velti laiku, mērķtiecīgi centies, saklausi, tad viss var izdoties.
. Īsumā dziesmas veltījums A Ja Man Būtu – Visi, pa vienam, kā cilvēks mēs esam maziņi, kā smilšu graudiņš okeānā, tomēr katram no mums iekšā ir sava, ļoti liela pasaule, kura ir jāatklāj, ļaujot plūst cauri priekam, bēdām, pārsteigumiem un pārdzīvojumiem. A Ja Man Būtu vairāk laika, izpratnes, spēka vai drosmes, kaut kur es nonāktu. Bet kur? Uz to mēs atbildam katru reizi savādāk 

Dziesmu producents, ieraksts, mikss/master: Aleksandr Volk – Wolk Recording Studios.

Instagram: https://www.instagram.com/kruumi_music/
Facebook: https://www.facebook.com/kruumi.music