Laura Elizabete – Klusiņām

Laura Elizabete – Klusiņām

20.07.2021

Dziesmas mūzikas un teksta autore, izpildītāja – Laura Elizabete Ķiršakmene

Mani sauc Laura Elizabete Ķiršakmene, man ir astoņpadsmit gadi, mācos Mērsraga vidusskolā. Mūzika jau no bērnu dienām ir bijusi līdzās, tomēr pēdējā gada laikā tā ir kļuvusi vēl svarīgāka man pašai. Tā es izstāstu sevi, tā es izritinu ārā savu haotisko domu kamoliņu, un visu ko redzu, sajūtu apkārt. Dažreiz ir bail cilvēkiem, pat līdzcilvēkiem likt klausīties savus darbus… Tajā brīdī jūtos ļoti redzama, tā it kā mana sirds būtu nolikta izstādē visiem. To gan iespējams aiztikt, pabakstīt, samīļot un sāpināt. Bet es nebaidos no tā, varbūt pat kādu “šī izstāde” liks vēl pāris minūtes ilgāk noturēties kājās, izcīnīt savu cīņu.

Dziesma “Klusiņām” ir par cilvēku, kas iet, cīnās un dzīst. Viņam, šim bērnam ir bail, jo priekšā ir nezināmais, tur kāds stāv, tur kāds būs, bet kas tur būs? Un to tikai uzzinās, kad būsi nonācis galā. Un ejot, šis bērns redz, ka dzīvoklī sāpēs kliedz bērns, tad aiz stūra kāds svilpo, un viņam ir pilnīga vienaldzība.
Beigu beigās visi šie tēli: kliedzošais bērns, vienaldzīgais vīrietis aiz stūra, ejošais cilvēks, ir viens cilvēks, kurā iekšējais bērns kliedz, un vienaldzīgais pieaugušais, kurš cenšas noslēpt savu ievainojamo dvēseli.