Mārtiņš Elsiņš – Pasaulē Pazudis

Mārtiņš Elsiņš – Pasaulē Pazudis

05.06.2018

Mūzikas autors ir Mārtiņš Elsiņš,
Dziesmas tekstā izmantota Raiņa dzeja.

Mani sauc Mārtiņš Elsiņš. Man ir 21 gads. Ar mūziku esmu saistīts kopš 2007.gada, kad iestājos Alojas mūzikas un mākslas skolas ģitārspēles klasē. Ģitāras ir mana sirdslieta un diena bez tām ir neizdevusies.
2012.gada Ģitāristu sesijā Madonā, ģitāristu konkurša ieguvu 1. vietu spēlējot Carlos Santana – Europa, bet 2013. gada Ģitāristu rudens sesijā konkursā es paliku 2. vietā.

Sāku dziedāt dienu pirms savas 16. dzimšanas dienas. Vokālo piedzīvojumu sāku ar Chuck Berry dziesmu “Johnny B. Goode”. Tā joprojām ir mana no mīļākajām dziesmām.
Mana pirmā grupa, kurā es spēlēju joprojām, ir no Alojas un saucas “Kokteilis”. Tajā muzicēju kopā ar brāli Klāvu Elsiņu, kurš spēlē bungas un soloģitāristu Edgaru Roļskiju. Otra grupa, kurā aktīvi piedalos saucas “Normoon”. Pagājušajā gadā piedalījāmies festivālā BILDES 2017 kopā ar Normundu Jakušonoku.
Līdz šim esmu spēlējis ballīšu mūziku lielos daudzumos. Protams, paralēli tam esmu centies komponēt savas dziesmas, kuras es radu uz savas akustiskās ģitāras. Vēlos ar savām dziesmām cilvēkiem vēstīt, par to cik svarīgs ir laiks.

Dziesma “Pasaulē Pazudis” ir par laiku, kurā kāds lauku zēns dzīvo. Viņš nonāk svešā vidē un nesaprot, kur visi steidzas. Vidusdaļā sagaida pavērsiena punkts – neziņa par to, kas notiks tālāk un kurp dzīves ceļš aizvedīs. Neziņu, haosu un dzīšanos pēc naudas simbolizē ģitāras solo. Kad cilvēkam atvēlētais laiks sāk beigties, tiek uzdots jautājums:” Ak, kur es biju?”.