Mārtiņš Petrovs un grupa – Es varu tikai tev sapņot līdz

Mārtiņš Petrovs un grupa – Es varu tikai tev sapņot līdz

12.11.2019

Teksta autori: Mārtiņš Petrovs un grupa un Baltjancis.
Mūzikas autori: Mārtiņš Petrovs un grupa.

Grupas aizsākumi meklējami 2018. gada vasarā, kad ar darba kolektīvu piedalījāmies darbavietas rīkotajās sporta spēlēs. Sarīkojuma noslēguma daļa neizpalika bez dzīvās mūzikas, Mārtiņš Petrovs izpildīja gan paša komponētās dziesmas, gan tautā pazīstamas kompozīcijas. Radās doma dibināt savu grupu. Mārtiņš kopā ar Elmāru Kluci (basists) nolēmām pieaicināt pazīstamus mūziķus – Eināru Skuju (taustiņinstrumenti), Aleksandru Krasavinu (soloģitāra) un Kristapu Pucenu (sitamie instrumenti).

Mārtiņš Petrovs ir dziesmu komponists un arī izpildītājs. Viņa balsi iepazinuši klausītāji gan dzimtajā Liepājā, gan tālajā pilsētā Dagdā, gan uz Summer Sound skatuves, gan Rietumu radio rīkotajā konkursā Durvis, gan radioklausītāji.

Visi pieci apzināti satikāmies 2018. gada septembrī, Liepājā, Biedrības namā, lai vienotos par dziesmu tapšanu un grupas nākotnes vīzijām.

Dziesma ir par sapņu kuģiem, kuri peld iztēlē, vērojot saulrietu, kad, neskatoties uz ziemeļvējiem, gribas smelt dzintarus no dzelmes.

Tā ir dzejnieka Baltjanča un grupas kopdarbs. To var dziedāt piesēžot liedagā, uzrunājot mīļu cilvēku, gremdējoties atmiņās un sapņojot par nākotni. Dziesma radās spontāni. Mārtiņš pasvieda ideju, ieskicēja savas vīzijas, dzejnieks tās notvēra, uzrakstīja četrus pantiņus un radās dziesma.

Skaņdarbs ierakstīts Liepājā, Ivara Sudmaļa ierakstu studijā. Tajā piedalījušies – Mārtiņš Petrovs (balss), Aleksandrs Krasavins (ģitāra), Einārs Skuja (taustiņi), Elmārs Klucis (bass) un Kristaps Pucens (bungas).