Mattergy – Turbulence Unknown

Mattergy – Turbulence Unknown

25.03.2022

Mūzikas autors ir Aigars Aress Māls, teksta autors Tobias Illingworth, dziesmas līdzautori un aranžētāji – Ivars Kalniņš, Andris Buiķis un Tobias Illingworth. Studijas producenti – Ivars Kalniņš (Raksturs Audio) un Fredrik Erlingsson (Audiosphere Recordings)

Grupas sastāvs:
Tobias Illingworth – vokāls,
Aigars Māls – ģitāra,
Ivars Kalniņš – ģitāra,
Ilvars Vītoliņš – basģitāra
Andris Buiķis – bungas.

Esam profesionālu mūziķu apvienība, kas sevi piesaka progressive metal/rock žanrā.
Katrs esam spēlējuši un piedalījušies dažādu žanru un sastāvu projektos, taču šādā sastāvā kopā spēlējam jau pāris gadus.
Apvienības pirmsākumi ir meklējami 2015. gadā, to dibinot diviem ģitāristiem – Aigaram Aresam Mālam, kurš pieredzi uzkrājis grupā “Enhet”, un Ivaram Kalniņam, kurš darbojies tādos sastāvos kā “Bruit Monkey” un “The Mascaron”. Sākot darbu pie “Mattergy” muzikālā materiāla, grupai pievienojās Latvijas džeza skatuvē pazīstamais bundzinieks Andris Buiķis, basģitārists Ilvars Vītoliņš, kā arī Tobiass Sarra – Lielbritānijas avangarda un folkmūzikas vokālists, kurš savā karjerā galvenokārt darbojies kā solo mākslinieks.
Grupas nosaukums “Mattergy” ir sinonīms sinerģijas fenomenam,” skaidro grupas ģitārists Aigars Aress Māls. “Tas ir saliktenis no vārdiem “matter” un “energy” – vēlamies parādīt matērijas un enerģijas savstarpējo neatdalāmību un mūžīgo mijiedarbību no viena stāvokļa otrā,” grupas nosaukuma izcelsmi.
Šobrīd esam jau izdevuši 3 dziesmas no gaidāmā EP, kuras klausītājiem nodotas lielākajās straumēšanas platformās.

Šī dziesma radās Līgo dienā.
Sajutu saulgriežu enerģijas no zemes dzīlēm, un tās diktēja scenāriju dziesmai. Dziesmai ir nestandarta struktūra, kas dabiski rada savu formu.
Dziesmas mūzika caurstrāvo spēcīgās saulgriežu enerģijas “ tā par dziesmu Aigars Aress Māls
Grupas vokālistam par dziesmu sakāms šis:
“Dziesmas tekstā esmu piekāries dažādām saulgriežu enerģijām. Tajās ir daudz jau pamatā esošu vēstījumu.
Ar dziesmas piedziedājumu es biju domājis šo bezprātīgo seksualitāti, ko mūsu kultūra uzskata par “normālu”.
Uzmanības centrā man ir apziņa un sociālā strukturēšana/sabrukšana.
Kā lai mēs to saglabājam? Kā nojaukt vecās programmas un pārveidot sevi, lai dzīvotu tā, kā mēs vēlamies – būt labākiem vienam pret otru un sevi?
Saulgriežu enerģijas ir ļoti spēcīgas, un tas ir pārmaiņu laiks. Protams, tas ir arī svinību laiks, taču tam ir daudz dziļāka nozīme. Man tas patiesi saistās ar salīdzinājumiem: haoss ir miers, iznīcināšana ir radīšana.
Visam ir savs pretstats. Vienmēr ir jānes upuris, pat ja tās ir tikai paģiras nākamajā dienā. Ko mēs esam gatavi dot? Kā mēs varam atgriezties līdzsvara stāvoklī?”