Mother – Cold Lies

Mother – Cold Lies

20.03.2018

Mūzikas un tekstu autors – Rihards Adovičs/Rihards Adovičs

Grupa “Mother” dibināta 2015. gadā, apvienojoties dažiem no grupas Medieval Child dalībniekiem (Gatis Lāma – vokāls, Andris Jeziks – bass ģitāra un Rihards Adovičs – elektriskā ģitāra). Vēlāk tai pievienojas saksofonists Toms Svilāns, taču īstu darbību tā uzsāk 2017. gada pavasarī ar Artūra Cukanova sēšanos pie sitamajiem instrumentiem.
“Mother” sevī iemieso pirmatnēju spēku. Te satiekas naiva jaunība ar rūdītu pieredzi, roks ar džezu, atturība ar emociju eksploziju. “Mother” meklē šķīsto patiesību vispārējās vērtību krīzes priekšvakarā.
“Mother” mūzikā galvenokārt jūtama 60. gadu beigu un 70. gadu sākuma progresīvā un psihodēliskā roka ietekme, un, tā kā grupas dalībniekiem ir sena koncertu pieredze, grupas mūzika sastāv no garām improvizācijām un solo.

Dziesma „Cold Lies” ir kā atbilde postmodernisma kritikai par pastāvošo sociālo kārtību. Identitātes politika, spēka samēri starp dažādām grupām, apspiestā un apspiedēja loma ir tēmas, kas dominē mūsu sabiedrībā, lielā mērā pateicoties 60to gadu franču intelektuāļiem. Bet vai tā ir pareizā atbilde pašreizējam haosa stāvoklim rietumu sabiedrībā? Varbūt postmodernistu idejas ir tieši šīs vērtību krīzes cēlonis. Visspilgtākais morālā relatīvisma piemērs ir ideja, ka jebkurš var aizstāvēt jebkādu savu izpausmi apgalvojot, ka tā ir viņa identitātes vai kultūrās izpausme. Tāpat ja “patiesība” un visas vērtību sistēmas ir relatīvas, tad vienīgā “īstā patiesība” var būt tikai spēka hierarhiju destrukcija, lai apturētu spēka spēli. Bet vai tā tiešām ir? Par to arī dziesma – par meliem