Nikotīņi – Rape of the Land

Nikotīņi – Rape of the Land

22.12.2020

Dziesmu autors ir grupas vokālists Matīss Nikolajs Smīdss.

“Nikotīņi” ir rokgrupa, kas izveidojās 2019. gada septembrī. Grupas mājas ir Rīgā, Pārdaugavā. “Nikotīņu” mūzika apvieno pankroku, roku, metālu, blūzu un daudzas citus žanrus.

Tā sastāv no pieciem dalībniekiem
– Matīss Smīdss (vokālists),
– Emīls Strubergs (solo ģitāra)
– Artūrs Valdmanis (basģitāra),
– Rihards Straume (bungas)
– Krišjānis Vītiņš (ritma ģitāra).

Pēc neveiksmīga debijas koncerta skolas ballē, “Nikotīņi” piedalījās grupas “Pauls Raimonds” rīkotajā “Manekenu tūrē”. Sekoja koncerti dažādos Rīgas rokklubos, piemēram, “Republika” un “Depo”. Pēc apmēram pusgada, ko “Nikotīņi” pavadīja uzstājoties kopā ar citām pagrīdes grupām, kā “Baltais Ciemiņš” un “Zona”, iestājās covid-19 pandēmija, kā rezultātā nācās atcelt plānotos koncertus, taču grupa neatstāja klausītājus bez nekā – aprīlī tika izlaists pirmais singls “Rape of the Land”. Nesenā pagātnē “Nikotīņi” laiduši apritē vēl vienu singlu “Nav ko darīt”.

Šobrīd grupa izmanto brīvo laiku, ko sniedz nespēja koncertēt, lai ierakstītu savu debijas albumu, kas būs pieejams tuvā nākotnē. Līdz šim mūsu mūzika ik pa laikam tika atskaņota radio ēterā ar Raimonda Lagimova (Dambis) palīdzību, kā arī “Nav ko darīt” tika iekļauta izlasē “Latvian Punk/HC Nr. 8”.

Dziesma “Rape of the Land” ir par dabas izmantošanu un tās degradāciju. Tās galvenā doma ir paust grupas uzskatus par cilvēces esamību un tās nelāgo ietekmi uz vidi. Grupas vokālists Matīss teicis: “Mēs eksistējam uz dabas rēķina, un dzīvojot visi aktīvi piedalāmies tās vardarbīgā izmantošanā. Dziesmas vārdi rakstīti, lai raisītu klausītājā domas par dabas ainavu postīšanu, un katra cilvēka atbildības uzņemšanos par nodarīto.”