PELNI – Trīs smilšu putni

PELNI – Trīs smilšu putni

26.05.2020

Mūzikas autors ir Anna Sēruma.
Teksts Jānis Rokpelnis

Grupa PELNI ir inteliģentās rokmūzikas pārstāvji un Latvijā vienīgā muzikālā apvienība, kas savā repertuārā izmanto tikai dzejnieka Jāņa Rokpeļņa tekstus. Šīs dzejas popularizēšana ir viens no grupas pamatmērķiem, tāpēc kompozīcijās īpaša nozīme un uzmanība vērsta lirikai, katrai dziesmai radot atbilstošu noskaņu.
2019. gada vasarā grupa izdeva savu pirmo singlu “Debess Rudzi”, kas iepazīstināja klausītājus ar grupas skanējumu. Vēlāk klajā nāca arī PELNU debijas albums ar nosaukumu “Nospiedumi”, kurā apvienotas 12 kompozīcijas. Albuma skanējums veidojies, iedvesmojoties no 90. gadu alternatīvās rokmūzikas. Smagnējība un pamatīgums, skarbums, lakonisms un vienlaikus lirisms, vienkāršība un intimitāte ir albumu raksturojoši elementi.
Grupa PELNI savu darbību uzsāka Jēkabpilī 2018. gada aprīlī. Tās dalībnieki ir: Anna Sēruma (dziesmu autors, producents, vokāls, ģitāra), Alise Kļaviņa (vokāls, basģitāra) un Jānis Miķēns (bungas).
Arī turpmāk PELNI plāno pieturēties pie iesāktā – radīt dziesmas ar dzejnieka Jāņa Rokpeļņa liriku un popularizēt to Latvijā.

Dziesma “Trīs Smilšu Putni” stāsta par aiziešanu, par kontrastiem – nāvi un dzīvi. Kad aizgājējs sastopas ar nāvi, pazūd dzīvīgās lietas, pārdzīvojumi kļūst mazsvarīgi un ieskanas nāves dziesma.

Grupas debijas albums “Nospiedumi” pieejams: Spotify, Apple Music, Deezer
Grupas muzikālajām gaitām var sekot līdzi sociālajos tīklos: Facebook, Instagram