Signe Baltere un Ingus Staško – Rudens

Signe Baltere un Ingus Staško – Rudens

21.01.2020

Mūzika: Signe Baltere
Vārdi: Mārīte Pommere

Signe – absolvējusi Smiltenes ģimnāziju (tagad Smiltenes vidusskola) un Smiltenes mūzikas skolu – klavieru klasi. Uzreiz pēc ģimnāzijas iestājusies (RPIVA) Rīgas Pedagoģijas un Izglītības Vadības Akadēmijā par pirmsskolas un sākumskolas skolotāju. Jau 11 gadus strādā Launkalnes pagasta skoliņā par mūzikas skolotāju. Paralēli skolotājas gaitām, vada Launkalnes bērnu popgrupu “Blēņas” un sieviešu vokālo ansambli “Anemones”. Papildus dziedāšanai 5 gadus vada Launkalnes tautas namu. “Es gribu,lai arī laukos viss notiek!”

Jau kopš mazotnes man ir paticis komponēt un rakstīt dziesmas, bet līdz šim savus darbus esmu rādījusi tikai savējo lokam – (mazi, sirsnīgi koncerti manā – Smiltenes novadā)
Šī vasara deva mazu “spērienu”… un sadūšojos savus darbus parādīt plašākai publikai, lai jau nepaliek vientuļi plauktā (ļoooti bailīgi)

Ingus – mācījies Smiltenes ģimnāzijā (tagad Smiltenes vidusskola) un Smiltenes mūzikas skolā – akordeona klasē. Pēc ģimnāzijas iestājies Priekuļu tehnikumā par lauksaimniecības tehnikas mehāniķi. Bērnībā piedalījies tādos vokālistu konkursos kā “Cālis” un “Pavasara cīrulītis”, bet vairāk par visu Ingu aizrauj autosports. Jau 13 gadu vecumā piedalījās savā 1. autokrosā ar GAZ 52. Līdz pat šodienai savu hobiju – dalību GAZ sacensībās turpina ar vislabāko līdzjutēju atbalstu. Patreiz strādā celtniecībā Norvēģijā, bet čemodāni pamazām tiek kārtoti uz pavisam drīzu atgriešanos Latvijā.

Signe: “Pārsvarā rakstu gan melodiju, gan vārdus, bet konkrēti šī ir viena no retajām dziesmām, kura ir ar cita autora vārdiem. Dziesma tapusi pāršķirstot Smiltenes novada dzejnieku veidoto krājumu “Zied rudzupuķēs debesis”. Mārītes Pommeres dzejolis “Rudens” pat nelasījās, bet uzreiz gribējās viņu dziedāt! Sēdos pie klavierēm un spēlēju. Dziesma pirmo reizi nonāca klausītāju ausīs Smiltenes novada 10 gadu jubilejas koncertā. Doma par dziedāšanu duetā neradās uzreiz. Kad sākumā rakstīju, tā bija solo dziesma, bet gatavojoties koncertam, sapratu, ka tur var būt dialogs.”