SOLVERSIJA – Lietus vēstule

SOLVERSIJA – Lietus vēstule

26.01.2021

Mūzika – Sandris Sproģis, teksts – Jānis Krūmiņš&Sandris Sproģis

Radošo cilvēku apvienība, vokālā grupa SOLVERSIJA, ir radošo cilvēku apvienība, kura pulcējas vairākas reizes nedēļā, lai pozitīvi pavadītu vakarus, atbrīvojoties no ikdienas raizēm un sasteigtas dienas kārtības, atslēdzoties no ārpasaules uz pāris mēģinājuma stundām (vismaz tā bija līdz ierobežojumu ieviešanai).

Grupas mājvieta ir Dagda.

Pastāvēšanas laikā ir izveidojies saliedēts kolektīvs, par spīti tam, ka dalībnieku vecums ir ļoti dažāds: jaunākajai dziedātājai ir 20 gadi, vecākajam – 53 gadi.  Katrs dalībnieks ir ar savu „odziņu” un sniedz savu ieguldījumu kolektīvā. Jaunā kolektīva paaudze pārņem pieredzi no vecākajiem dalībniekiem, savukārt vecākie – ieklausās jauniešos, kopā radot īpatnējo tagadnes un pagātnes dziesmu sajaukumu. Vokālās grupas repertuārā ir visdažādāko stilu darbi, sākot no a capella dziedājumiem, klasikas mūsdienu aranžējumos līdz latviešu un ārzemju popmūzikas zelta hītiem, kā arī autordziesmām.
Pēdējo gadu laikā vokālā grupa ir aktīvi koncertējusi Latgalē.

Ārpus Latvijas robežām vokālā grupa kā goda viesis ir piedalījusies pilsētu svētkos Lietuvā un Baltkrievijā, Starptautiskajā festivālā „Carnival in Brac” Horvātijā, un latviešu kultūras dienās Spānijā (Lloret De Mar).

Dziesmas “Lietus vēstule” vēstījums, pēc autoru Sandra Sproģa un Jāņa Krūmiņa vārdiem, ir gaužām vienkāršs un izsakāms vienā teikumā – var aizvērt acis uz to, ko redzi, bet nevar aizvērt sirdi uz to, ko jūti.

Plašāka informācija par vokālo grupu pieejama Facebook Solversijas lapā: https://www.facebook.com/solversija