Steam Street – Dreaming Big

Steam Street – Dreaming Big

15.03.2016

Teksta autors: Laura Pētersone – Burlaka

Mūzikas autors: Andrejs Misjuks

Vokāli instrumentālais ansamblis “Steam Street” jeb latviski “Tvaika Iela”. 2015.gada augustā grupas “Steam Street” pamatsastāvs ir formējies- reinkarnējies no reiz izbijušā vokāli instrumentālā ansambļa “SunQuay” jeb latviski “Saules Piestātne”, kuru dalībnieki- Andrejs Misjuks (bass), Lolita Krūmiņa (vokāls) un Laura Pētersone- Burlaka (taustiņi) no jauna apvienojās kopīgās idejās un izveidoja sev jaunu muzikāli radošo platformu. 2015. gada oktobrī pilnībā nokomplektējās grupas dalībnieku sastāvs, tam pievienojās Gusts Kaksis (ritms, skaņu efekti), dalībnieks no vokāli instrumentālā ansambļa “Riga Metro”.

Grupas dalībnieki ir pilnīgi dažādi, taču, sanākot kopā, veidojas pilnīgi neizskaidrojama harmoniska sinerģija, kā rezultātā top mūzika. Muzikālās gaumes ir tikpat dažādas, cik personības – tur ir viss, sākot ar džezu, beidzot ar drum’n’bass, un pa vidam vēl disco, soul, electronic; daži avoti apgalvo, ka taustiņnieces favorītlistē varot atrast pat krievu hip-hop :)

Būtiskākais grupas mūziķu sadarbībā ir tas, ka neviens neuzstāda striktas prasības otra spēlētajām partijām, mūzika bieži tiek radīta intuitīvi un nejauši – džemojot, četras dažādas pasaules saslēdzas vienā kosmosā, un ir skaņas.

 Dziesma “Dreaming big” kā debijas singls, radās klasiski – džemojot. Pirmā bija mūzika, tad tā apauga ar tekstu, kurš ir īsti ne par ko un tajā pašā laikā par veselu pasauli. Dažu stundu laikā tā bija jau gatava, un pēc pāris nedēļām tika nolemts to ierakstīt, jo pašiem baigi patika. Ieraksta un “nopulēšanas” process ilga vēl 3 nedēļas, un tieši pirms Steam Street pirmā koncerta dziesma kļuva pieejama arī klausītājiem.