Zem segas – Vasara

Zem segas – Vasara

07.01.2020

Mūzika un teksts – Sandris Šīrants, Kristiāna Šuksta.

Sandris Šīrants un Kristiāna Šuksta ir mūziķi no Rīgas savos 20tajos gados. Sandris dzimis mūziķu ģimenē un pusaudža gados sācis spēlēt basu, lai kopā ar draugiem taisītu grupu. Mainījis muzikālos sastāvus kā zeķes, padzīvojies pa tūrēm un bohēmu, 2010. gadā viņš ieslēdzās savā istabā, lai vienatnē veidotu projektu Zem Segas. Ap to pašu laiku Kristiāna absolvēja mūzikas skolu, kurā negribīgi bija apguvusi flautasspēli, vēlāk nedaudz pakoķetējot ar tautas mūziku un operdziedāšanu. 2017. gada vasarā abi “nosvaipoja” viens otram par labu aplikācijā Tinder.

Basists Sandris Šīrants ir  spēlējis dažādās grupās, to skaitā Ca’mel, Parara un Irving Ark, bet 2010. gadā izveidojis savu solo projektu Zem Segas. Nesteidzīgi, darbojoties savā mājas studijā, tapušas daudzas dziesmas, 2019. gada februārī publicēts albums “(Songs) for [Oversized] Babies”, kurā dzirdama arī izbijusī operdziedātāja Kristiāna Šuksta. Neplānoti, bet likumsakarīgi Kristiāna sāka iesaistīties arī Sandra jaunās dziesmas tapšanā, burtiski zem segas ierakstot daļu dziesmas.

Kopš tā brīža Kristiāna arvien vairāk laika sāka pavadīt Sandra studijā, ik pa laikam uzbāžoties ar savām idejām un pamācībām, līdz 2019. gada rudenī tapa Zem Segas papildinātā sastāva pirmais singls “Smilškaste kā apzīmējums tuksnesim”, kas septiņas nedēļas pavadīja Radio Naba top 10. Pēc neliela pārtraukuma, 2020. gada sākumā Zem Segas debijas singlam seko kopdarbs “Vasara”, kura pirmatskaņojums gaidāms Radio SWH Priekšnamā.

“Vasara” ir dziesma par Latvijas gadalaikiem un lieku attaisnošanos.