Aktuālā piektdiena (2023)

Aktuālā piektdiena (2023)

Ēterā: piektdienās ap plkst. 8.10, 11.20, 15.40 un 17.10
Raidījuma vadītāji: Inese Vaikule, Ainārs Rutkēvičs, Agnese Vasermane

Piektdienām piestāv izziņa un komentāri.
Raidījumu “Aktuālā piektdiena” ietvaros kopā ar Inesi Vaikuli, Agnesi Vasermani un Aināru Rutkēviču visas dienas garumā padziļināti vētīsim kādu būtisku aktualitāti, apzinot gan sabiedrības, gan tēmas ekspertu un atbildīgo viedokļus.

Raidījumus “Aktuālā piektdiena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu “Aktuālā piektdiena” saturu atbild Radio SWH.

Raidījumu arhīvs

Šonedēļ raidījumā “Aktuālā piektdiena” diskutējam un apokopojam viedokļus par sēņošanu. Paradumi, ieteikumi un prasme atšķirt sēnes. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 22. septembrī.

Šoreiz raidījumā “Aktuālā piektdiena” runājam par dažādiem krāpšanas mēģinājumiem ar īsziņu, Whatsapp ziņu un epastu starpniecību. Apkopojam klausītāju un jomas ekspertu viedokļus, lai palīdzētu atpazīt krāpšanas mēģinājumus. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 15. septembrī.

Raidījumā “Aktuālā piektdiena” apskatām basketbola izlases panākumus un to ietekmi un nozīmīgumu Latvijas sabiedrībai. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 8. septembrī.

Ir sācies jaunais mācību gads, tādēļ šoreiz raidījumā “Aktuālā piektdiena” apskatām visu, kas ir saistīts ar mācībām, atmiņām no skolas laikiem un mācībām valsts valodā. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 1. septembrī.

Šomēnes Latvijā ir sākusies jaunā teātru sezona. Tomēr gaidāmo jauniestudējumu vietā, publiskajā telpā plašāk tiek runāts par diviem skandāliem – Liepājas teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī. Raidījumā “Aktuālā piektdiena” skaidrojam sabiedrības attieksmi pret teātriem un uzklausām nozares pārstāvjus par problēmām teātros. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 25. augustā.

Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir paziņojis par demisionējis. Šobrīd rit sarunas par jaunas valdības veidošanu. Šoreiz raidījumā skaidrojām, ko sabiedrība sagaida no jaunās valdības un kas ir apnicis līdzšinējā valdības darbā. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 18. augustā.

Tuvojoties jaunajam studiju gada sākumam, šobrīd ir sakāpināts pieprasījums pēc īres dzīvokļiem. Raidījumā “Aktuālā piektdiena” analizējam aktuālo situāciju un izmaiņas īres tirgū. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 11. augustā.

Jaunākajā raidījuma “Aktuālā piektdiena” epizodē kopā ar nozares ekspertiem un sabiedrību tika apspriests temats par drošību uz Latvijas autoceļiem un jaunajām likuma izmaiņām. Raidījums Radio SWH ēterā izskanēja 2023. gada 4. augustā.

Šoreiz raidījumā “Aktuālā piektdiena” apskatījām kāzu sezonas tendences Latvijā. Skaidrojām gan nozarē iesaistīto cilvēku viedokli, gan sabiedrības novērojumus. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 28. jūlijā.

Jūlija pirmā nedēļa Latvijas ūdeņos bija traģiska – trīs dienu laikā noslīka 7 cilvēki. Kopumā šogad no ūdenstilpnēm glābēji ir izcēluši vismaz 70 bojāgājušos. Šoreiz uzklausām ekspertu viedokli par to, kas jāievēro pie ūdens un ūdeņos, kā arī sabiedrības viedokli par to, vai tie ir pietiekami informēti par drošību ūdens tuvumā. Raidījums ētera izskanēja 2023. gada 21. jūlijā.

Noslēdzoties XXVII Vispārējiem dziesmu un XVII Deju svētkiem, raidījumā “Aktuālā piektdiena” runājām par svētku laikā piedzīvotajām emocijām, veiksmēm un neveiksmēm, no kurām varam smelties idejas un mācības, gatavojoties nākamajiem svētkiem 2028.gadā. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 14. jūlijā.

8. jūlijā Latvijas Valsts prezidenta amatā stājās ilggadējais Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Noskaidrojām gan sabiedrības viedokli par jauno prezidentu, gan jaunā Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča viedokli par to, kāds viņš vēlas būt. Raidījums ēterā izskanēja 2023. gada 7. jūlijā.