Pēc nule aizvadītās pirmizrādes “Pelnrušķīte” Čehova teātris turpina tradīciju, piedāvājot tiešraides diskusiju, kas balstīta izrādes rosinātā tematikā un vienlaikus ir aktuāla šodienas sabiedrībai. Šī būs piektā saruna diskusiju ciklā “Bez punkta uz i”, šoreiz akcentējot bērnu un jauniešu sociālos un psiholoģiskos jautājumus.
Diskusija “Pelnrušķītes komplekss” Čehova teātrī norisināsies 16. septembrī plkst. 19.00 un tiešsaistē būs skatāma LSM, Rus.LSM portālā, kā arī Čehova teātra sociālo tīklu kontos.
Diskusiju vadīs žurnālists Edgars Barbaks, kurš norāda, ka diskusijā tiks analizēts Pelnrušķītes tēls caur attīstības un sociālās psiholoģijas prizmu: “Diskutēsim par modernas ģimenes ietekmi uz personību, par iedomu draugiem, melnbalto domāšanu un kristāla kurpītes nozīmi šodien. Aplūkosim jēdzienu “Pelnrušķītes komplekss”, kas attiecas uz cilvēkiem, kuri emocionāli vai finansiāli paļaujas uz citiem, lai skatītu, kā sabiedrības normas var ietekmēt pašvērtējumu un rīcības spējas.”
Diskusijā piedalīsies TV personība Kristīne Garklāva, Rīgas valstspilsētas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas galvenais speciālists Artjoms Kalacs, profesore un digitālās paaudzes pētniece Zanda Rubene, Bērnu atbalsta fonda vadītājs Kaspars Markševics un klīniskā un veselības psiholoģe Inese Lapsiņa.
Diskusija tiek organizēta sadarbībā ar valsts pētījumu programmu “Sabiedrības saliedētības vektori”, ko īsteno Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadīts pētnieku konsorcijs. Sadarbības mērķis ir vienot mākslas un zinātnes spēkus, iesaistot plašu un daudzveidīgu publiku atklātā, cieņpilnā un kompetentā sarunā par Latvijas sabiedrībai būtiskiem jautājumiem.