Katru mēnesi raidījumā “Tik Tik Tik” viesojas Zuarguss, lai rastu atbildes uz dažādiem jautājumiem. Šajā reizē viņš skaidro koncentrēšanos un iedziļināšanos, kā arī salīdzina mobilos telefonus ar spēļu zāli, kas ir īpaši satraucoši, kad tie nokļūst bērnu rokās.
Šobrīd dažāds saturs, piemēram, sociālajos tīklos, ir jāpiedzīvo gana ātri. “Par koncentrēšanos, pacietību un iedziļināšanos, ka pēc būtības mēs nonākam tādā diezgan traģiskā situācijā, kad mēs pazaudējam pamata prasmes, ko mēs varbūt bērnībā zinājām. Pateikšu piemēru, – vai jūs varat palasīt 10, 20, 30 lapas grāmatā vienā dienā?” vaicā Zuarguss.
“Romānu es varu lasīt 20, 30 lapas dienā, bet, ja man jālasa kaut kas bišķi piņķerīgāks, es uzkaros pēc otrās lapas, un man ir jāsāk atjaunot tā prasme,” viņš turpina. Tāpat arī, lai spētu ko jaunu iemācīties, piemēram, arvien vairāk mācāmies mākslīgo intelektu, ir liela vajadzība salēlināties, norāda Zuarguss.
“Lai iedziļinātos, tev vajag salēlināties, noņemt visu nost, un tev vajag principā ielikt fokusā kaut ko, bet problēma tagad ir tāda, ka, lai tu salēlinātos, tev ir jāizdara lēnākas izvēles. Piemēram, ja tu skaties tiktoku vai instagramu, tavas izvēles ir zibenīgas – skip, skip, zibenīgās izvēles. Principā tu esi spēļu zālē tajā brīdī. Visiem vecākiem, – lai jūs saprastu, ja jums bērnam rokās ir telefons, tā ir spēļu zāle pēc dopamīna ietekmes – tā ir tāda toksiskā laime,” viņš paskaidro.