pirmdiena, 16. septembris
SākumsDaba un tūrismsKas nepieciešams, lai iegūtu medību trofeju? Padomos dalās mednieks Dāvis Zaube

Kas nepieciešams, lai iegūtu medību trofeju? Padomos dalās mednieks Dāvis Zaube

“Lai būtu trofeja, ir nepieciešams reģions,” par vienu no svarīgākajām lietām medību trofeju iegūšanā raidījumā “Zaļais stūris” teic mednieks un SIA “Ieroči” pārstāvis Dāvis Zaube. Tāpat viņš iesaka vērot potenciālos reģionus, kur populāciju var audzēt un tai palīdzēt, lai augtu skaisti stirnāži, kā arī norāda, ka mākslīgie piebarošanas veidi reāli strādā mednieku labā.

“Daudzus gadus atpakaļ es veicu tādus eksperimentus ar sāls pastām, ar zvēru piebarošanu – mēģināju, lai saprastu, kas patīk, vai tas kaut ko ietekmē,” stāsta Zaube, “Pirmkārt, lai būtu trofeja, ir nepieciešams reģions. Ir nepieciešama minerālaugsne. Tātad – māls, dolomīts. Tajā vietā, kur smilts un kūdra, nu, var izaugt medaļas vērti ragi, bet tur nav tas potenciāls. Līdz ar to šajos reģionos, kur ir pieejama šī minerālaugsne, tas potenciāls ir lielāks.”

Potenciālu ir iespējams palielināt, audzējot populāciju, iedodot papildus minerālvielas, apmedījot neperspektīvos vai traumētos dzīvniekus, lai tie neveidotu tālāk šo te populāciju, stāsta mednieks: “Gadu gaitā var izaudzēt skaistus stirnāžus. Ja runa ir par šo te zelta ekspemplāru, tad gadus trīs es zināju, kur ir potenciāls stirnāzis, un no gada gadā teiksim – man ir fotogrāijas, kā viņš izskatās pirms riesta, kā viņš izskatās ar pūkainiem ragiem.”

Viņš turpina: “Protams, vienmēr ir tas iekšējais, ka plēsēji, automašīnas, citi mednieki, dzinējmedībās var ar nomestiem ragiem nomedīt, līdz ar to mums ir tāda – katram jāpieņem tas lēmums pašam sevī, kurā brīdī un kad izdarīt to pareizo izvēli.” Savukārt, kādi secinājumi par mākslīgajiem piebarošanas veidiem ar minerāliem, sāļiem, Zaube nosaka, ka tie reāli arī strādā, stirnāžiem pulcējoties piebarošanas vietās aktīvajā laikā, piemēram, pavasaros.

“Pēc spēcīgām lietusgāzēm viņi tur nāk pie šīm te papildus piebarošanas vietām jeb sāls laizītavām. Ir iespēja uzstādīt šīs te medību kameras, sekot līdzi no gada gadā – kas nāk, kur nāk. Brīžiem riesta laikā paiet garām tāds, ko tu pat neesi manījis, un pēc kāda laika tu viņu no tās vietas redzi divu kilometru attālumā, tad sāc domāt – jā, tiešām medību kamerā tāds bija, sāc skatīties, un tad viņš tajā konkrētajā teritorijā pārvietojas. Tā kā katrs darbs, ko mēs kā mednieks darām populācijas uzlabošanai, agri vai vēlu atmaksājas,” nosaka Zaube.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Jaunums pirms Baltijas Volejbola līgas sezonas – FRACHT Baltijas Superkauss

Straujiem soļiem tuvojas volejbola sezonas sākums un, kā vēl labāk sagatavoties, ja ne mērojot spēkus ar kaimiņiem! 14. un 15. septembrī, 14 dienas pirms...

POPULĀRĀKIE